B1 - diskuse o vysokoškolském studiu, akademických dovednostech apod.

Jak zvládat stres na zkouškach

Jak zvládat stres na zkouškach

autor Ekaterina Baranova -
Počet odpovědí: 5

 

Ahoj, dneska mi napadla zajímavá otázka: jak zvládat svůj stres během zkouškové? To je velmi důležitá doba v životě každého studenta, a my všichni jsme z toho trochu nervozní, tak jak se stresem bojujete vy?

Díky~

V odpovědi na Ekaterina Baranova

Re: Jak zvládat stres na zkouškach

autor Irena Kemény -

Já se stresem bojuji tak, že když už jsem hodně vystresovaná ze zkoušky/ ze studia, tak se přestanu učit, vezmu psi na procházku, snažím se dobře najíst ať mám hodně síly a odpočívám, protože mě ta zkouška za to nestojí. 

 

A jak bojuješ ty?

 

V odpovědi na Irena Kemény

Re: Jak zvládat stres na zkouškach

autor Ekaterina Baranova -
Podle mě nejlepším způsobem boje se stresem je meditace. Tím pádem můžu rychle odpočinout a pročistit si hlavu, to je jako mikrospánek. Obvykle hledám meditace na youtubu, jsou tam hodně, a délku vybírám 10 minut, a také ráda poslouchám meditaci spolu s afirmacemi :)
V odpovědi na Ekaterina Baranova

Re: Jak zvládat stres na zkouškach

autor Kateřina Motyčková -
Ahoj,
za mě nejlepší pohyb – silový sport ráno (např. klasické fitness) a večer jóga. Cvičím už několik let ashtanga vinyasa jógu a je to neskutečně uklidňující :).
V odpovědi na Ekaterina Baranova

Re: Jak zvládat stres na zkouškach

autor Valérie Strnadová -
Ahoj,

podle mě je hlavní se v první řadě nedostat do takového stresu, aby tě to úplně zablokovalo. Proto je dobrý plánovat zkoušky s ohledem na ostatní předměty, deadliny a tak. Taky si toho na sebe nenakládat moc - v prváku jsme měla v letňáku dvanáct předmětů a málem jsem z toho zešílela stresem. A pokud už jste v takovém tom skoro neúnosném stresu, odejděte od skript úplně někam jinam, do jiný místnosti nebo někam ven. A vřele doporučuji třeba zavolat někomu, kdo má jiný starosti než zkouškový, třeba mamince nebo babičce.
V odpovědi na Valérie Strnadová

Re: Jak zvládat stres na zkouškach

autor Irena Kemény -

 

Ahoj, mě zaujalo Tvé prohlášení o tom, že jsi v LS v prvním ročníku měla zapsáno 12 předmětů. Mě by zajímalo, zda-li toho lituješ, že jsi si jich tolik zapsala, a dále by mě zajímalo jestli třeba byla jen chyba, že jsi si zapsala předmětů opravdu hodně hodně. Protože já jsem teď v ZS měla zapsáno 10 předmětů, a málem jsem se z toho ehm "pokakala", ale zase mám pocit, že mi to za to stálo, nazývám to, že mi to dalo "květ" studia. A vlastně už přemýšlím nad tím, jak si rozvrhnout studium v LS, trochu inklinuji k tomu, že předmětů bude zase víc než jen doporučený základ, takže reálně zjištuji, co se tak nějak dá v rámci studia zvládnout a co už je moc.   

Děkuji za případnou odpověď.