B5 - Doporučení zajímavé četby

B5 - Doporučení zajímavé četby

Počet odpovědí: 5

Přečetli jste zajímavý článek, studii, knihu relevantní pro studovaný obor? Doporučte ji ostatním. Stručně shrňte obsah (cíle, hlavní závěry a způsob, jak se k nim autoři dobrali) a zdůvodněte, čím vás text zaujal a proč jej ostatním doporučujete. Příspěvek by měl obsahovat odkaz na text a kompletní bibliografický záznam. Těším se na vaše tipy!

V odpovědi na První příspěvek

Re: B5 - Doporučení zajímavé četby

autor Lukáš Filek -
Obrázek: S1_B - ST 14.10. 14:30-15:30 Obrázek: S2_K_ST 11. 11. 13:00-14:00
Dobrý krásný večer,
chtěl bych se s vámi podělit o jeden článek ze sociologického časopisu, který jsem konspektoval a byl i mojí inspirací pro tvorbu vlastního empirického výzkumu do stejnojmenného předmětu. Článek pojednává o nerovnosti ve kvalitě poskytování vzdělávacích služeb u nás. Zaměřuje se na výběr škol rodiči a na to, jaké faktory danou volbu ovlivňují. Mluví se i o problému tvoření a zvětšování vzdělávacích nerovností.
Podle mě vcelku zajímavé čtení, ač k některým pasážím mám výhrady.
Hezký den
Lukáš Filek
V odpovědi na Lukáš Filek

autor Tomáš Barták -
Zdravím, Lukáši,

díky za příspěvek. Akorát by bylo fajn, pokud nějaký článek doporučujete, přiložit o název či případně odkaz a klidně napište, s čím souhlasíte či nesouhlasíte a můžeme tady zkusit vytvořit nějaké diskusní okno :)

autor Šimon Crowe -
Obrázek: S1_A - ST 14. 10. 13:00-14.00 Obrázek: S2_K_ST 11. 11. 13:00-14:00
Krásný den vespolek,
chtěl bych vám doporučit velmi zajímavý článek, na který jsem narazil při práci na seminárce na politologii. Téma práce je "democratic backsliding", a tento článek pojednává o tom, jestli se počínání našeho milého drahého premiéra a strany ANO dá považovat za projev tohoto fenoménu. Nejvíc mě na něm zaujal rozbor toho, jak pan Babiš vykupoval všechna možná média - nebyl jsem si předtím vědom toho, do jaké míry tak konal.
Kdyby někdo měl zájem, tu máte bibliografický záznam:

HANLEY, Seán a Milada Anna VACHUDOVA. Understanding the illiberal turn: democratic backsliding in the Czech Republic. East European Politics [online]. 2018, 34(3)
ISSN 2159-9165. Dostupné z: doi:10.1080/21599165.2018.1493457

Hezký den přeji,

Šimon Crowe
V odpovědi na Šimon Crowe

autor Tomáš Barták -
Dobrý den, Šimone
celý tento fenomén je hodně zajímavé téma a někteří studenti se tomuto věnují i v argumentační eseji. A já osobně moc děkuji za odkaz, jelikož se mi tento článek určitě bude hodit do bakalářské práce a v rešerši jsem jej asi minul - moc díky za tip! :)

autor Milan Urbaník -
Obrázek: S1_A - ST 14. 10. 13:00-14.00 Obrázek: S2_M_ST 18. 11. 13:00-14:00
Dobrý večer, zdravím všechny nadšence do politiky USA!
Před nedávnem jsem si (v docela zanedbatelné slevě :/) koupil knížku „The room where it happened“ od Johna Boltona, bývalého poradce v otázkách národní bezpečnosti, teď už odcházejícího, prezidenta Donalda Trumpa.

Knížka je opravdu obsáhlá, má přes 500 stran, sám jsem se zatím neprokousal ani první stovkou stránek, ale vážně mě zaujala. Způsob, jakým Bolton popisuje rozhodování Trumpa a jeho priority, jsou někdy pro mě ještě víc šokující, než jak ho popisují média.
Prozatím jsem se dostal jen k procesu, jakým byl J. Bolton vybrán jako poradce a Severní Koreji, ale musím říct, že už teď vím, s čím budu prokrastinovat na učení na zápočty.

Je mi líto, že teď „na konci“ semestru nebudu mít čas tuto knížku dočíst tak rychle, jak bych chtěl, ale doufám, že po zkouškovém dám zbylých 400+ stránek za pár týdnů. Plán na konec ledna a únor je jasný.

Bolton John, „The room where it happened“, 2020 Simon & Schuster Ltd, ISBN: 9781982148034