B2 - Kdo jste a co očekáváte

Kdo jsem a co očekávám?

Kdo jsem a co očekávám?

autor Irena Kemény -
Počet odpovědí: 0

Milý kolegové a kolegyně,

tímto Vás moc zdravím. V prvé řadě jsem občan se zájmem o své okolí, lidi, ale i ráda absorbuji nové informace, myšlenky. Jsem studentem, který již nějaké vysokoškolské studium má úspěšně za sebou, takže primárně nenastupuji na VŠ z důvodu např. získání diplomu, nebo lepšího uplatnění na trhu práce či je nástup spojen s myšlenkou, že v dospělém životě snad budu konat něco co mě přece jen trochu baví či zajímá. Na VŠ jsem nastoupila z důvodu, z důvodu... studium mě baví, baví mě získávat informace a kupodivu se těším i na úkoly.  Ale jako student přicházející ze sféry dospěláků, se domnívám, že mám sice třeba větší osobní zodpovědnost ke studiu, ale menší časové možnosti, takže jestli se mi studium podaří zdárně dokončit, v tuto chvíli nevím. Což ale může být filozofickou otázkou pro každého studenta. Studuji obor sociální antropologie, takže tento kurz nepatří do mých povinných kurzů, ale domnívám se, že pro každého, kdo bere vysokoškolské studium vážně, je tento kurz přínosný. Protože pokud se budu chtít v budoucnu věnovat jakékoliv vědecké práci či jen napsat bakalářskou práci, tak se bez správného zdrojování, citování, bez správné formy psaní odborného textu neobejdu. A to jsem se do tohoto kurzu zapsala i přes to, že mám zkušenosti s psaním odborných textů. A proto také vím (subjektivně), že pokud neovládnete dobře práci se zdroji, tak Vás to v budoucnu může obtěžovat při psaní jakéhokoliv odborného textu. Takže toto zjištění je pro mě velmi motivační, a chystám se přednášky Úvodu do akademické práce maximálně využít ke svému prospěchu, tak abych v pozdějších letech studia měla práci s texty o kousíček jednodušší.  

272 slov