B1 - diskuse o vysokoškolském studiu, akademických dovednostech apod.

Čtete i doporučenou četbu u přednášek?

Re: Čtete i doporučenou četbu u přednášek?

autor Irena Kemény -
Počet odpovědí: 0
Ahoj,

vnímám doporučenou četbu jako rozšíření ke kurzu či k dané problematice (ono to tak také je). Takže moje tendence je číst i doporučenou četbu. Ale zatím co povinný text či četbu, ke které se mám nedejbože ještě vyjádřit vlastním názorem, vytvořit konspekt či souhrn čtu pozorně, tak abych do sebe nasála nejen význam slov, ale třeba i terminologii, způsob vyjadřování, neboť je to pro mě nové, tak abych byla schopna po přečtení něco v rozumné kvalitě se sebe vypotit. Tak u doporučené četby to tak není, toliko se tomu nevěnuji. Doporučená četba má pro mě kouzlo v tom, že když mě text zaujme, tak se mu ráda pověnuji, v případě menšího zájmu ho jen "přelétnu", tak abych věděla, o čem to bylo, a v případě že mě článek nezaujal volím jakoukoliv jinou aktivitu než je čtení daného textu. Dále bych to mohla klasifikovat i podle kurzu na oblíbené a méně oblíbené, tak i zde je paralela, zda činím něco nad rámec povinné literatury či nikoliv. Je to různé, ale rozhodně nepřistupuji k doporučené četbě jako by neexistovala. Ale i toto tvrzení má dvě paralely. Mám zapsáno relativně dost předmětů, a často se mi stává že nestíhám, tak pak čtu jen povinnou literaturu. Takže problematika je trochu širší, ale já bych nezoufala, pokud je tady někdo, kdo nečte doporučenou četbu, neboť v rámci povinné literatury dle mého názoru toho máme víc než dost, a předpokládám, že nám předkládají a požadují po nás takovou četbu, která k absolvování studia je zapotřebí, tak aby z nás byli správní "sociologové ".