B1 - diskuse o vysokoškolském studiu, akademických dovednostech apod.

Kdy jet na Erasmus ?

Re: Kdy jet na Erasmus ?

autor Lucie Lemonová -
Počet odpovědí: 0
Ahoj Táňo,
moc díky za dotaz. Já vyjela na Erasmus v druhém semestru druhého ročníku. Konkrétně jsem jela do irského Dublinu na Trinity College. Každý si to studium poskládá podle sebe, je vždycky primární naplánovat si počet kreditů tak, abys pak nebyla překvapená, že jich máš málo a budeš nucena studium ukončit... Já si dala hodně předmětu v prváku a v prvním semestru druháku, abych mohla s klidem odjet. Nakonec jsem stejně studium prodlužovala o jeden rok (celkem na čtyři roky), abych měla v posledním roce čas pouze na bakalářskou práci a státnice. Někteří šikovní studenti to ale zvládnou všechno i za ty tři roky, opravdu záleží :) Výjezd jsem řešila rok předem, kdy probíhají výběry studentů. U financí také záleží, do jaké země by ses chtěla vydat.

Doufám, že jsem alespoň trochu zodpověděla na tvoje dotazy. Ono je to opravdu velmi individuální. Kdyby cokoliv, neváhej se obrátit na ISS koordinátorku Terezii Hanzlíkovou, která tvé dotazy zodpoví dopodrobna. Také se neboj obrátit na mě buď na Facebooku nebo na e-mail: lucie.lemonova@fsv.cuni.cz. :)