Aktuality, novinky, zajímavosti, které by nás mohly zajímat

Otevírání škol

Re: Otevírání škol

autor Tereza Svěráková -
Počet odpovědí: 0
Ačkoli nejsem v zařízení přímo pro sluchově postižené, momentálně mám na starosti i jednoho chlapečka, který má poruchu sluchu a v důsledku toho opravdu velkou řečovou vadu (téměř nikdo mu nerozumí, navíc občas používá slovenská slova). Správně bychom měli všichni nosit ve vnitřních prostorách celý den respirátor. Minulý týden byl chlapeček na vyšetření. V lékařské zprávě je jasně napsáno "při komunikaci musí vidět na ústa a udržovat oční kontakt". Většina personálu je naočkovaných, a ti co nejsou, nebo čekají na druhou dávku, chodí dvakrát týdně na testování. Okamžitě tedy bylo od vedení řečeno, že samozřejmě můžeme při komunikaci v této skupině respirátor odložit. Což mě velice mile překvapilo. Přijde mi to logické. Je ale pravdou, že některé vychovatelky chtějí striktně dodržovat nařízení vlády. Proto (ačkoli nemusí a ani by neměli) stále i při komunikaci s chlapečkem respirátor nosí. Pak jsou ovšem strašně překvapené, že si chlapeček stále dělá, co chce.
Proto si myslím, že je důležité aby nejen vedení, ale také lidé, kteří s dětmi přímo pracují zachovávali zdravý lidský rozum.