Pokyny k závěrečné práci
Требуемые условия завершения
- Vyberte si jednu z forem závěrečné práce specifikovaných níže (po rozkliku nadpisu). Tato může být individuální nebo týmová.
- Finální práci odevzdejte do Moodle do 28. 5. 2024 (1. termín)
- 11. 6. 2024 (2. termín) nebo do 2. 7. 2024 (3. termín).
- Dbejte na základní kulturu – dokument vhodně pojmenujte, podepište, číslujte strany, text strukturujte do odstavců, používejte nadpisy, jednotně formátujte, používejte odborný jazyk a styl, před odevzdání si text přečtěte a opravte chyby a překlepy.
- Uvádějte všechny využívané zdroje, korektně je citujte (doporučujeme držet se normy ISO 690).
- V případě nejistoty konzultujte s výukovými asistenty nebo garantkou, u některých variant je konzultace silně doporučena.
1. Rozhovor s aktérem
Požadavky na výstup
- Popis přípravy na rozhovor
- Výběr dotazovaného – zdůvodnění výběru, vztah k tématu
- Scénář rozhovoru
- Průběh rozhovoru
- okolností vzniku rozhovoru (tj. s kým jste mluvili, proč zrovna s ním, jak jste zpovídaného oslovovali, jak rozhovor probíhal, jak jste zajišťovali bezpečí a komfort zpovídaného a užitečnost výstupů – viz např. Švaříček, Šeďová 43-50)
- Přepis nebo poznámky z rozhovoru
- Odborná reflexe rozhovoru
- Jsou postoje a názory v souladu nebo v rozporu s předpoklady odborné literatury (doložit literaturou)
- Odpovídají postoje a názory zpovídaného názorům jiných aktérů v ČR (doložit výroky v médiích, prohlášeními, záznamy z diskusí…)
- Osobní reflexe rozhovoru
- Co jste se dozvěděli nového?
- Co vás překvapilo?
- K čemu vás rozhovor inspiroval?
- Co byste příště dělali jinak?
Rozsah není přesně stanoven a hodně záleží na délce rozhovoru (ten by neměl být vyloženě krátký, pokud zvolíte relevantního aktéra a téma, předpokládáme délku 25-60 minut). Orientační rozsah komentářových částí (popis přípravy včetně scénáře, popis průběhu, odborná a osobní reflexe) je 5-10 normostran, nicméně klíčové je pokrytí okruhů, nikoliv délka.