Projektový den - já a životní prostředí

Projektový den - já a životní prostředí

autor Jiřina Kazdová -
Počet odpovědí: 5

Lucie Wagnerová, Jiřina Kazdová, Veronika Karbanová

Jako téma jsme si zvolily projektový den na téma "já a životní prostředí" , jedná se o různé venkovní aktivity v blízkosti školy a v přírodě. Aktivity nejsou pojaty jako soutěžní, ale mají sloužit k uvědomění si svého vztahu k přírodě a zaujmutí vlastního stanoviska k environmentálním problémům. Nezvolily jsme prostý kvíz, protože dle našeho názoru v této době tráví děti u počítače až přespříliš času. Pracovaly jsme systematicky přes platformu Teams, kde jsme si sdělily své nápady a shodly na společném cíli. Poté jsme společně pracovaly na sdíleném dokumentu. 

V odpovědi na Jiřina Kazdová

Re: Projektový den - já a životní prostředí

autor Ladislava Dresslerová -
Tato práce je velmi inspirující. Lze jí aplikovat do třídního projektového dne nebo do celoškolního projektového dne. V práci se objevují aktivity, úkoly se kterými žáci budou pracovat ale zároveň plně reflektuje odborné informace ze studijních materiálů.
V odpovědi na Jiřina Kazdová

Re: Projektový den - já a životní prostředí

autor Alice Skybová -
Projektový den mi přijde jako velice zajímavé pojetí pro nenásilné seznámení žáků s životním prostředím. Aktivity jsou různorodé. Nejvíce mě zaujala aktivita - Dotkni se a objev, kde žáci museli zapojit více smyslů.
V odpovědi na Jiřina Kazdová

Re: Projektový den - já a životní prostředí

autor Marek Novák -
Práce je zajímavá, inspirativní. Vhodně zvolené zapojení žáků do aktivit projektového dne. Téma vhodně a cíleně zvolené.
V odpovědi na Jiřina Kazdová

Re: Projektový den - já a životní prostředí

autor Soňa Sejkorová -
Petra Przeczkova, Agnes Ernestova, Petra Krejčí, Jiřina Kazdová, Soňa Sejkorová
V pracovním listu je mnoho rozmanitých aktivit. Je zde prostor pro reflexi vlastního vztahu k přírodě.