Období vzdoru

Re: Období vzdoru

autor Barbora Hálková -
Počet odpovědí: 0
Dobrý den, ahoj :),
musím říct, že tenhle příspěvek mne hodně zaujal, také kvůli mé praxi v družině. Velkou část z ní jsem měla na starost děti z druhé třídy, společně s jejich stálou vychovatelkou/družinářkou. Byla to třída téměř plná dívek- pouze dva chlapci- a samozřejmě se občas trochu poškorpily kvůli půjčení hraček například. :) Jedna z nich- Terezka měla ale problém se vším, hádala se s děvčaty o hračky, dožadovala se skoro permanentní pozornosti, občas byla i trochu agresivní. Největší problém ale byl, že již zmíněná jejich stálá družinářka je její maminka, která "skákala jak Terezka pískla". Moc jsem nevěděla co s tím, protože když ve třídě byla i její maminka, dívka mne vůbec nevnímala a neposlouchala. Nakonec jsme se dohodly, že s nimi budu ve třídě raději sama a během pár chvil se dívenka uklidnila, dokonce si i hrála s ostatními.
Skoro až na konci praxe mi bylo řečeno, že byla dívence také diagnostikována dislexie. Tady byl ovšem problém hlavně v tom, že to spíš víc řešila maminka a tím holčičku v podstatě "odřízla" od kolektivu. Ta si to zase vynahrazovala tím, že se snažila na sebe upozornit.
Doufám, že jsem se v tom příběhu moc nezamotala :)