Myslíte si, že by homosexuální páry měly mít možnost adoptovat děti?

Myslíte si, že by homosexuální páry měly mít možnost adoptovat děti?

autor Kristýna Cingrová -
Počet odpovědí: 4

Podněty k diskuzi: 
A) Výrok Tomia Okamury o adopci stejnopohlavním párem.


B) E-mail stejnopohlavnímu páru od holčičky z dětského domova.
https://www.instagram.com/p/CNcEFl1rMQB/

(Cingrová, Vasiluk) 

V odpovědi na Kristýna Cingrová

Re: Myslíte si, že by homosexuální páry měly mít možnost adoptovat děti?

autor Aneta Kučáková -
Můj názor je takový, že by homosexuální páry rozhodně možnost adoptovat děti mít měly. Jsou to lidé, kteří by měli mít stejná práva jako všichni ostatní. Vidíme kolem sebe spoustu případů, kdy se „normální“ rodiče neumí o své děti postarat a neváží si toho, že je mají. Přitom rodiče stejného pohlaví za to bojují a postarali by se o děti líp než někdo, kdo tuto možnost přirozeně má. Děti v domovech strádají a byly by rády za jakoukoliv rodinu, ve které by měly lásku a cítily se v ní dobře, bez ohledu na to, jací rodiče jsou. Myslím, že bude trvat ještě dlouho než si to společnost uvědomí, ale na druhou stranu je pozitivní, že se na toto téma konečně vede diskuse a přibývají lidé, kteří o tom přemýšlí.
V odpovědi na Kristýna Cingrová

Re: Myslíte si, že by homosexuální páry měly mít možnost adoptovat děti?

autor Jiří Landsmann -
Za mě ano. A mám pro to podobné argumenty jako Aneta. Všichni lidé, by měli mít stejná základní práva. Neměl by podle mě existovat nějaký dvojí metr. Také si myslím, že by si tito lidé mohli možnosti založit vlastní rodinu vážit v některých případech možná i více, než tradiční rodina.
V odpovědi na Kristýna Cingrová

Re: Myslíte si, že by homosexuální páry měly mít možnost adoptovat děti?

autor Martin Poppr -
U tohoto tématu by asi bylo fér říci, že to, že v ČR stejnopohlavní páry nemohou adoptovat děti, není nějakou zlovolnou diskriminací homosexuálů, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale jen logickým důsledkem zákona. Ten totiž neumožuje adopci žádným nesezdaným párům. Zajímavé je, že za to, aby mohly adoptovat všechny nesezdané páry, nikdo nebojuje, pokud vím. Homosexuálové (jako jednotlivci) v ČR adoptovat děti mohou a už se to děje.
V odpovědi na Kristýna Cingrová

Re: Myslíte si, že by homosexuální páry měly mít možnost adoptovat děti?

autor Kristýna Cingrová -
Dle odpovědí soudíme, že obecně výchova dětí homosexuály nepředstavuje pro naši generaci takový problém. Problém je spíše v právním ukotvení adopce nesezdaným párem. To nás přivádí k jiné kontroverzní otázce (která je i ve fóru položena), a to jestli by měly mít homosexuální páry možnost uzavírat manželství.
(Cingrová, Vasiluk)