Příroda nám pomáhá

Re: Příroda nám pomáhá

от Rút Vávrová -
Количество ответов: 0

Děkuji vám za pohled do vaší školy. Environmentální výuka, tak, jak ji popisujete je velice zajímavě pojata a věřím, že přinese své ovoce i u žáků. I když je možné, že vy jako učitel na ZŠ to už osobně neuvidíte. Berte to jako investici do budoucna, kterou ale využije někdo jiný.

Chtěla bych se také ještě pozastavit u toho, co zmínila v komentáři i paní doktorka - pro některé děti je odjet do zahraničí, kde zpravidla nerozumí jazyku ani kultuře a neorientují se tam, trochu vystoupení z jejich zóny komfortu, je to cizí území. Proto pro ně může být dobré jídlo či odpoledne strávené u bazénu trochou jistoty v té cizině. Sama si pamatuji, že jsem se  při dlouhodobém pobytu v naprosto odlišné kultuře někdy skoro až styděla, když jsem někomu řekla, že můj nejlepší zážitek týdne byl právě ten burger v příjemné, evropsky působící, restauraci, protože zážitků ze smlouvání na trhu jsem už prostě měla po krk. Řekla bych, že až se dnešní děti v cizině otrkají, tak pak ocení i místní kulturu a zajímavosti.