Zpětná vazba

Zpětná vazba

autor Jana Zachová -
Počet odpovědí: 0

Jako první bych ráda reagovala na recenzi vypracovanou kolegyní Karolínou Váňovou, která si vybrala knihu Umění milovat od Ericha Fromma. Nejprve si dovolím ocenit představení života autora a jeho profesní dráhy, čímž se tato recenze liší od ostatních, které se zaměřili na stejné dílo. Čtenář tak získává lepší povědomí o tom, z jakých filosofických směrů mohl Fromm při své tvorbě vycházet. Dále se mi líbí shrnutí podstaty jednotlivých "druhů" lásky, které jsou v díle popsány. V závěru autorka vyjadřuje svůj vlastní názor na (ne)podmíněnost romantické lásky, se kterým mohu jedině souhlasit. 

Další recenzi na dílo Neuróza a lidský růst od Karen Horney, kterou zpracoval kolega Vít Chlád, jsem otevřela ze zvědavosti. Zajímalo mne, jak je možné tak složitý a nijak členěný text shrnout do stručné recenze. Vítek se svého úkolu zhostil se ctí. Věnoval se především vyjádření podstaty základního vnitřního konfliktu mezi idealizovaným já a pravým já, který je v knize popisován. Já jsem bohužel knihu pro její hutnost odložila, ale díky této recenzi se k ní snad někdy vrátím.