Úkol 0 - Ostré lineární uspořádání, M. Nejedlová

Úkol 0 - Ostré lineární uspořádání, M. Nejedlová

autor Michaela Nejedlová -
Počet odpovědí: 1

a) Děti, postavte se do řady, hezky jeden za druhého. NE – jeden za druhého je zástup, bez vztahu

b)      Františku, ty budeš první, a ty Lucinko, budeš poslední z celé třídy. NE – nevíme kde je první a kde poslední, neupřesněný vztah, jak mají být uspořádány ostatní děti

c)       Děti, postavte se do řady od okna směrem ke dveřím.  NE - je označen začátek a konec, ale bez vztahu

d)      Děti, na každou šprušli na žebřinách zavěste jeden šáteček a podíváme se, který z nich je níž, než lustr. ANO - je dán vztah i umístění

e)       Děti, zastavte se, kde právě stojíte, a řekněte mi, kdo z vás je ke mně nejblíž, kdo potom a kdo pak. ANO - je dané postavení i vztah

f)        To jsem děti zvědavá, jak rychle se budete obouvat, podíváme se, kdo je rychlejší než kdoANO - řadí se od nejrychlejšího

g)      Tak děti, tady máme Toníka, ten je nejstarší, a Barušku, která je z vás nejmladšíANO - řadí se podle věku

h)      Každé dítě drží v ruce svůj obrázek. Uspořádáme se podle počtu barev na obrázku. NE – není jisté jestli od nejmenšího počtu nebo od nejvyššího

i)        Podívejte se  na to, co všechno je pod stolem. NE - není daný vztah

V odpovědi na Michaela Nejedlová

Re: Úkol 0 - Ostré lineární uspořádání, M. Nejedlová

autor Nikola Ciatti -
k bodu C - bohužel nesouhlasím - řekla bych že to JE LIN. USPOŘÁDÁNÍ - lze určit, kdo je nejblíže k oknu a kdo je nejblíže ke dveřím.
k bodu G - nesouhlasím - nevíme, jak jsou staré ostatní děti - můžou být i stejně staré.