Ostré lineární uspořádání - Brabcová

Ostré lineární uspořádání - Brabcová

autor Nikola Brabcová -
Počet odpovědí: 1

a)      Děti, postavte se do řady, hezky jeden za druhého.

Ne, děti nevědí, jak se mají řadit, nemají žádné zadání, podle kterého by se mohly porovnat.

b)      Františku, ty budeš první, a ty Lucinko, budeš poslední z celé třídy.

Ne, pouze dvě děti z celé třídy vědí, v jakém mají bát pořadí, nevědí však, kde řada začíná a končí ostatní děti neví, kam se zařadit.

c)       Děti, postavte se do řady od okna směrem ke dveřím.

Ano, zde děti vědí kde mají stát a mohou porovnávat mezi sebou kdo je blíže k oknu a dále ode dveří.

d)      Děti, na každou šprušli na žebřinách zavěste jeden šáteček a podíváme se, který z nich je níž, než lustr.

Ano, každý šátek bude na jedné šprušli, proto je můžeme mezi sebou porovnávat (kdo je dál a kdo blíž k lustru), také můžeme porovnat všechny šátky s lustrem

e)       Děti, zastavte se, kde právě stojíte, a řekněte mi, kdo z vás je ke mně nejblíž, kdo potom a kdo pak, …

Ne, nevíme jak děti stojí, mohou stát vedle sebe, či mohou být rozprostřené po prostoru.

f)        To jsem děti zvědavá, jak rychle se budete obouvat, podíváme se, kdo je rychlejší než kdo.

Ano, lze porovnat rychlost, pokud však nejsou některé děti stejně rychlé jako jiné.

g)      Tak děti, tady máme Toníka, ten je nejstarší, a Barušku, která je z vás nejmladší.

Ne, není zde určeno, že by se měli děti nějak uspořádat, víme pouze informaci o dvou dětech.

h)      Každé dítě drží v ruce svůj obrázek. Uspořádáme se podle počtu barev na obrázku.

Ne, nevíme zda od nejmenšího, či největšího počtu barev, také je možné že bude mít více dětí stejný počet barev.

i)        Podívejte se  na to, co všechno je pod stolem.

Ne, zde nic neporovnáváme, pouze se podíváme na každou věc samostatně.

V odpovědi na Nikola Brabcová

Re: Ostré lineární uspořádání - Brabcová

autor Simona Kazdová -
Nezáleží na tom , jestli jsou děti po prostoru nebo stojí vedle sebe, je jasně vymezen vztah kdo je nejblíž, kdo potom a kdo pak- pořadí