Vliv traumatické amputace u dospělého jedince na kvalitu života nukleární rodiny

Vliv traumatické amputace u dospělého jedince na kvalitu života nukleární rodiny

autor Hana Zakouřilová -
Počet odpovědí: 3

Cílem výzkumu je zjistit kvalitu života osob po traumatické amputaci a jejich nebližších členů rodiny. Součástí výzkumu bude zjištění možností aktivního zapojení nejbližších členů rodiny do rehabilitace člověka s postižením. 
Neumím přesně definovat výzkumné otázky. Jsou to spíše výroky, ke kterým bych se pak v rámci získaných dat chtěla vyjadřovat. 

Hypotézy
Osoby po amputaci končetin/y a jejich blízcí nejsou informováni o protetických možnostech, psychologické podpoře, o sociálním systému (dávky, příspěvky).
Kvalitu života osob po amputaci je potřeba vnímat jako celek s pohledem na funkčnost protetické náhrady, úpravu prostředí, ale i obavami před pádem, Fantomovými bolestmi.
Kvalitu života spoluprožívajících (pečovatelů) je potřeba doplňovat i o informace z oblasti protetické péče, psychoterapie, úpravy prostředí.

V odpovědi na Hana Zakouřilová

Re: Vliv traumatické amputace u dospělého jedince na kvalitu života nukleární rodiny

autor Anna Nožičková -
Dobrý den,
vaše téma mě velice zaujalo, také z důvodu toho, že mám kolegyně, jejíž tatínek o končetinu přišel. K tomu mě napadá, že mohu předat kontakt, pokud byste měla zájem. Jak vlastně budete vzorek vybírat?
První výrok mě napadá přeformulovat jednoduše: Jakým způsobem jsou osoby po amputaci končetin/y a jejich blízcí informováni o protetických možnostech, psychologické podpoře, o sociálním systému (dávky, příspěvky)?
Zdravím
V odpovědi na Anna Nožičková

Re: Vliv traumatické amputace u dospělého jedince na kvalitu života nukleární rodiny

autor Hana Zakouřilová -
Dobrý den,
díky. Možná je to jen o přeformulování a šlo by to použít.
Ohledně kontaktů oslovuji RHB pracoviště, protetická pracoviště, nezisk. organizace, sportovní spolky atp. Za kontakt budu ráda. Mám nastavené podmínky věkové atd. Přiložila jsem leták k výzkumu. Případně se můžeme spojit přes email hzakourilova@gmail.com.
Děkuji,
Hanka Zakouřilová
V odpovědi na Hana Zakouřilová

Re: Vliv traumatické amputace u dospělého jedince na kvalitu života nukleární rodiny

autor Marie Dědičová -
Dobrý den, přemýšlela jsem nad tím, jak by se z hypotéz daly udělat výzkumné otázky a napadlo mě následující, jen tak pro inspiraci:

VO1: Jak jsou osoby po amputaci končetin/y a jejich blízcí informováni o protetických možnostech, psychologické podpoře a o sociálním systému (dávky, příspěvky)?
VO2a: Jaká je kvalita života osob po amputaci končetin/y a jejich blízkých?
VO2b: Jak vnímají kvalitu svého života lidé po amputaci končetin/y a jejich blízcí?