Kvalita výchovy a péče v dětské skupině

Kvalita výchovy a péče v dětské skupině

autor Anna Nožičková -
Počet odpovědí: 4

Výzkumné otázky prozatím dělím na 2 oblasti (disertace, projekt GAUK), nevím, zda je nějak spojím, zda je to vhodné, možné? Disertace by měla obsahovat obě části výzkumu. Hlavní výzkumné otázky jsem formulovala až nyní, měla jsem jen ty rozšiřující. Budu ráda za poznámky.

HVO (GAUK): Jakým způsobem ovlivnil Audit značky kvality kvalitu poskytovaných služeb v DS?

  1. Do jaké míry vnímají poskytovatelé DS zvýšení kvality poskytovaných služeb?

  2. V jakých oblastech vnímají poskytovatelé DS největší posun a ve kterých naopak nejmenší?

  3. Jak poskytovatelé DS hodnotí podporu MPSV v oblasti přípravy na AZK?

  4. Jakým způsobem vnímají poskytovatelé DS pojem kvality péče v DS?

HVO (disertace): Jakým způsobem fungují vybrané DS?

  1. Jaké jsou dostupné obecné informace o DS v ČR? (cíl teoretické části práce - uvádět?)

  2. Jakým způsobem vybrané DS naplňují povinný legislativní rámec stanovený pro jejich fungování a jakými činnostmi tento rámec překračují?

  3. Jak vybrané DS prošly auditem značky kvality, tedy do jaké míry naplnily jednotlivé znaky kvality, stanovené nad povinný legislativní rámec v „Jednotném konceptu kvalitní péče a výchovy dětí v dětských skupinách“?

V odpovědi na Anna Nožičková

Re: Kvalita výchovy a péče v dětské skupině

autor Jaroslava Swoboda -
Moc zajímavé. Líbí se mi provázanost dvou výzkumů a to, že téma je opravdu kompletně pokryto.
Aničko, plánujete se v budoucnu zabývat i tím, jak tento audit kvality (a jeho plnění) vnímají rodiče? Možná v dalším výzkumu ...:-))?
V odpovědi na Jaroslava Swoboda

Re: Kvalita výchovy a péče v dětské skupině

autor Anna Nožičková -

Děkuji. Ano, uvažuji o tom, možná se povede již v případových studiích v rámci tohoto výzkumu, ale zda na to budou kapacity nevím, tudíž proto se k tomu výzkumné otázky nevztahují.

V odpovědi na Anna Nožičková

Re: Kvalita výchovy a péče v dětské skupině

autor Marie Dědičová -
Dobrý den,
za mě bych výzkumné otázky klidně spojila. Výzkumné otázky pro GAUK jsou výborné a nechala bych klidně jen je :D

Hlavní výzkumná otázka z disertace mi přijde příliš obecná a vlastně nevím, co by se jí mělo zkoumat.
Otázku týkající se k teoretické části bych určitě vynechala :)
A poslední otázku bych nechala možná ve znění: "Do jaké míry naplnily DS, které prošly auditem značky kvality, jednotlivé znaky kvality stanovené nad povinný legislativní rámec v „Jednotném konceptu kvalitní péče a výchovy dětí v dětských skupinách?"

Jinak je téma velmi zajímavé, v dětských skupinách jsem při magisterském studiu měla brigády a uvědomuji si neskutečně odlišnou kvalitu a přístup v každé z nich...