Doučování chlapce s poruchou pozornosti

Doučování chlapce s poruchou pozornosti

autor Alena Vaškovičová -
Počet odpovědí: 1

Dobrý den, Ahoj. Při doučování chlapce s různými poruchami jsem zaznamenala, že nevydrží udržet pozornost déle, než 15 minut. Ačkoliv ho to baví, tak na moje otázky potom nedokáže odpovědět. Měla jsem připravené pracovní listy, různé zajímavé hry, ve kterých se objevovalo téma, které jsme zrovna probírali, ale ani to mi nepomohlo. Co byste navrhovali, abych zaujala jeho pozornost na delší dobu? Samozřejmě jsem dodržovala přestávky mezi prací.

Budu ráda za jakékoliv rady. 

V odpovědi na Alena Vaškovičová

Re: Doučování chlapce s poruchou pozornosti

autor Eliška Kubálková -
Dobrý den,

na začátku bych zkusila s chlapcem vytvořit co nejvíce práce. Postupem času, kdy sama uvidíte, že jeho pozornost klesá, začala bych pracovat formou hry a příkladů z praxe. Také bych zařadila, pokud máte tu možnost, pár interaktivních her na dané téma. Tyto hry mají děti rády, jelikož je to pro ně změna a samy mají z toho radost. Mluvím z vlastní zkušenosti. Pracuji totiž ve škole pro středně mentálně postižené děti. A když např. čteme, nejdříve pracujeme se slabikářem, poté si hrajeme karty s písmenky (učitel říká písmeno a děti ukazují, vykládáme karty na stůl z balíku a říkáme písmena). Po ukončení nastává, kdy se děti střídají u interaktivní tabule a hrajeme různé hry na čtení. Mají z toho velkou radost a ještě větší, když se jim ukáže smajlík nebo jiná pochvala.
Chápu, že jste úplně v jiném prostředí, ale snad vám má rada pomohla.

Přeji hezký den
Eliška Kubálková