Emička

Emička

autor Karoline Utikalová -
Počet odpovědí: 0

Když jsem příběh doposlechla tak mi bylo hned jasné, že jednání pedagogů a celé školy nebylo správné. Ani nedokázali připustit, že by mohl být ve třídě nějaký problém. Dále je také možné, že si závažnost situace uvědomovali jen se nechtěli pouštět do řešení problému. Toto jsou pouze mé spekulace jelikož přesný přístup pedagogů nebyl v příběhu popsán. 


Jak by mělo jednání pedagogů vypsat podle mě ? Ve chvíli kdy maminka přišla do školy s takovým podezřením, které měla podložené terapeutkou tak měla škola začít jednat. Ideální by bylo zachytit problém již v zárodku, když vidí pedagog, že chování žáků vůči sobě není milé a vysvětlit jim, že to ostatním ubližuje. Další krok když kdy už jsme v pokročilejší fázi jelikož se to nestihlo podchytit v čas  - Třídní učitelka by měla udělat společně schůzky se všemi rodiči na kterých by třídní učitelka o cele situaci promluvila a vysvětlit rodičům, že je potřeba aby s dětmi mluvily a vysvětlili jim, že jejich chování není správné a ostatním dětem ubližuje. Celá situace by měla být kontrolována psychologem se kterým by se řešili další kroky.