Kočka

Kočka

autor Kateřina Holubová -
Počet odpovědí: 1

Kočka se snažila packou ulovit drona. Ten se však převrátil a kočku vylekal tak, až z toho nadskočila. Bílá kočka chtěla pohrozit druhou kočku s černými fleky. Ta se však postavila na zadní a ani se nehnula. Chvíli tak nehnutě stály obě a dívaly se na sebe. V dalším záběru se dívá bílá kočka nehnutě s vyděšeným výrazem do kamery. Zřejmě se něčeho lekla. Následuje další snímek, kde se prochází černá kočka. V momentě, kdy míjí konec zdi, spatřuje za ní další kočku. Obě se vylekaly. Kočka skočila do krabice, která však s ní spadla dolů. Šedivá kočka si honí vlastní ocas tak, že ztratí kontrolu a spadne dolů. Muž si hraje s kočkou, kmitá před ní střapcem. Jakmile si pro něj kočka skočí na stůl, uklouzne a spadne z něj. Velmi roztomilá kočička s modrýma očima panáčkuje. Vypadá to, že se něčeho bojí. V dalším záběru stojí kočka na horní hraně pomalu se zavírajících dveří, poté však ztratí balanc a spadne. Šedivá kočička spí se svým plyšákem, vypadají oba velmi roztomile. Malá kočička měla v plánu skočit na nějaký předmět, neodhadla však vzdálenost, nedoskočila a spadla dolů. Deset nebo šest párů očí malých kočiček synchronně sledují nějaký pohybující se předmět. Šedivá kočička chtěla skočit na stůl, neodrazila se však pořádně, a tak nedoskočila a spadla dolů. Kočka pozoruje muže, který plave v bazénu. Ten na ni poté vybafne tak, že se lekne a vyskočí do vzduchu. Záběrem projíždí na skateboardu kočka v krabici. Kamera z vrchu zabírá kočku, která se jí zřejmě bojí, schovává se a má vykulené oči. Rezavá kočka sedí u tiskárny a mrská packou do papírů, které z ní vyjíždějí. Černobílá kočka kráčí vyděšeně s nahrbeným tělem v kuchyni. Kočka se snaží dostat do dárkové tašky, netuší ale, že se s ní posouvá po stole. Nakonec z něj spadne. Černá kočka se chystala skočit na lednici, špatně však odhadla vzdálenost a nedoskočila na ni. Bílá kočička si myje tlapkami obličej, vypadá velmi roztomile. Šedivá kočka skočila na rouru, ve které byla jiná kočka. Ta se jí tak lekla, až vylétla do vzduchu. Venku v chumelnici sedí kočka, která si tlapkou hraje se sněhem. Bílá kočka chtěla vylézt na nějaký předmět, nepodařilo se jí však na něm udržet a spadla. Černobílá kočka si hraje s papírem a skotačí u toho. V dalším záběru sedí malá kočička na záchodové míse, chystá se někam skočit, ale nakonec uklouzne a spadne dolů. Muž má nastavené ruce a hraje s kočkou tleskací hru. Kočka plánuje skočit na postel, ale má strach. Chvíli váhá, nakonec sebere odvahu a skočí. Nebyla bohužel úspěšná, zasekl se jí totiž v prostěradle drápek. Muž na zahradě tancuje breakdance. Kočka ho chvíli pozoruje a poté se rozhodne ulovit jeho nohu. Oba ale nakonec spadnou. Černá kočka je zaujata topinkovačem. Tousty však náhle vyskočí ven a ona se jich lekne. Kočka se skrvrnami sleduje něco otáčejícího, vypadá to na talíř, na kterém se vaří kukuřice. Z talíře začne postupně vyskakovat hotový popcorn, při každém vylétnutí (nebo zvuku?) se kočka lekne. Kočka se chystá skočit na něco, co vypadá jako věšák na oblečení. Nepodaří se jí to a sklouzne dolů. V dalším záběru si chce kočka vyskočit na stůl, neodhadne však vzdálenost a nedoskočí. Malé kočičce se podařilo se vydrápat na opěrátko židle, avšak po chvíli ztrácí rovnováhu a padá. Rezavá kočka si venku hraje s něčím, co vypadá jako brouk. 

ZV:

U překladu jsem měla, myslím, výhodu v tom, že to byl můj projev, nepotřebovala jsem ani proto se moc dívat na původní kočičí záznam. Horší ale byly formulace, přišlo mi to o dost těžší, než když jsem to tlumočila do ČZJ (kde mi dost pomáhaly klasifikátory). Taky bylo „divné“ začít přímo „Kočka…“, měla jsem pocit, že se stále opakuji a neuvádím čtenáře do situace, ale tady to asi jinak nešlo.

Tlumočení do mluvené češtiny asi vynechám, nezvládnu mluvit bez „gramatické přípravy v mozku“ tak rychle a hlavně tak dlouho v kuse (pak to zní asi jako chcípající motor v autě, resp. já vlastně nevím, jak to zní, ale vypadá to tak, tak možná že to tak bude i znít :D ).

V odpovědi na Kateřina Holubová

Re: Kočka

autor Radka Stará -
Katko, díky za skvělý překlad. Je vidět, že bez těch klasifikátorů a dalších zkratek tam člověk musí stále opakovat to "kočka skočila" apod., což není úplně příjemné a taky to zabírá spoustu času. Ale jak říkáš, jinak to nešlo, videa stále zabírala jiné a jiné kočky. Děkuju, RS