Malý agresivní kluk - behaviorální teorie

Malý agresivní kluk - behaviorální teorie

autor Veronika Bártová -
Počet odpovědí: 0

Pro tento úkol jsem si vybrala teorii behaviorální, která mi k příběhu sedla nejvíc. Tato teorie v příběhu zdůraznila obrovskou agresi ze strany dítěte, která bude pravděpodobně způsobena chováním rodičů. Když jsem si domýšlela možnou dějovou linku příběhu, hned mě napadlo, že chlapec agresivní a násilnické chování musí vidět doma od otce, který je schopen na své blízké použít násilí. Je možné, že se matka potýká s domácím násilím od manžela, který si po dlouhé cestě na rodině vylévá zlost a deprivaci z únavy. U chlapce se může projevovat i frustrace z nedostatku lásky ze strany matky, třeba si jej nikdy příliš nevšímala a upřednostňovala své dcery. Říká matka pravdu, když tvrdí, že jsou s chlapcem problémy od raného dětství nebo toto chování spustil nějaký konkrétní spouštěč ve formě násilnické scény, kterou chlapec doma mohl vidět, či jeho chování vyplynulo při jeho vývoji?

Při práci s takovým dítětem bude nutné zjistit souvislosti v rodině. Ideální by byla návštěva přímo domů, nejlépe když bude doma i otec. Ačkoli by se pozorovaní jistě chovali jinak v přítomnosti pozorovatele jejich chování, ovšem základní prvky k rozlišení toho, kde tkví celý problém, by mohly být viděny.