Karanténa č.6-Mikšovská

Karanténa č.6-Mikšovská

autor Josefina Mikšovská -
Počet odpovědí: 1

Josefina Mikšovská

 

Ostré lineární zobrazení - určuje každému objekt v souboru jako umístění, pořadí 

  • nedělí se o místo s jiným objektem 

  • jednoznačná definice pro umístění, pořadí

 

  1. NE - chybí další dodatková kritéria (např. jméno, výška,...)

  2. ANO - Když mám ve třídě jednu Lucii a jednoho Františka, jedná se o ostré lineární zobrazení dvojice - třídění dle jména 

  3. ANO - objekty v řadě, jasné uspořádání od okna ke dveřím 

NE - mám sice řadu, ale nevím pořadí, nestačí určit začátek a konec, není daný přesný řád

  1. ANO - na každé šprušli je jeden šáteček - ostré lineární uspořádání - všechny šátky jsou z pohledu dětí níže než lustr

  2. ANO - kritéria jména a parametry vzdálenosti (např. Lucinka stojí nejblíž k paní učitelce)

  3. ANO - každé dítě se obouvá určitou rychlostí (nemohou být stejně rychlé)-to by se nejednalo o ostré uspořádání

  4. ANO - jasně definované ostré lineární uspořádání

  5. ANO - pokud dítě na obrázku bude mít různé barvy - zadaný vztah

NE - každé dítě má obrázek, každý má jméno, počet barev můžou mít stejný dvě nebo více dětí - neostré uspořádání

  1. ANO - definujeme, kdo se bude postupně dívat, co je pod stojem 

V odpovědi na Josefina Mikšovská

Re: Karanténa č.6-Mikšovská

autor Alice Doležalová -

Ahoj Josefíno,

tvůj úkol je přehledně zpracovaný. 

Porovnáním úkolů se rozcházíme v bodu 2 - u mne NE - z důvodu, že není určené rozmezí nebo vztah.

Dále mám rozdílný výsledek v bodu 3 - u mne NE - opět z důvodu, že není možné určit rozmezí nebo vztah.

V bodě 7 uvádím NE - Není zde předmět porovnání. 

V bodě 9 uvádím také NE - z důvodu, že není řečen vztah mezi objekty pod stolem.

Ahoj. Alice