Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

Počet odpovědí: 44

Wenn Sie Fragen zum Kurs haben, können Sie sie hier stellen. Klicken Sie auf "Antwort" und schreiben Ihren Text.

V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Matyáš Kvapil -
Dobrý den,

moc se omlouvám, pokud jsem jediný, kdo má tento problém, ale nejde mi najít rozřazovací test, mohl bych poprosit o odkaz? cituji Váš mail - Placement Test : Diagnostický test (cuni.cz) - se mi nepodaril najít.

Předem děkuji,

Matyáš Kvapil
V odpovědi na Matyáš Kvapil

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Matyáš Kvapil -
Podarilo se nekomu problem vyresit? do nedele musi byt hotovo a já stále nevím kde je test...
V odpovědi na Matyáš Kvapil

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Tereza Davidová -

Přišel nový mail. Vše mi fungovalo 


ich habe Ihnen einen nicht aktiven Link zum Test geschickt. Bitte entschuldigen Sie. Hier ist der richtige Link: https://dl1.cuni.cz/mod/quiz/view.php?id=299988. (Der Schlüssel ist nj_ac_KT ) 

Herzlichen Gruß

V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Tereza Svatoňová -

Dobrý den,

mám otázku k úkolu "Deutschsprachige Quellen in Ihrem Fach". Předpokládám, že máme udávat zdroje bibliografickými citacemi - máte nějakou preferovanou formu (ISO, APA...)?

Děkuji.

V odpovědi na Tereza Svatoňová

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Klára Tschek -
Liebe Tereza,

bei den bibliographischen Angaben habe ich keine Präferenzen, das können Sie machen, wie Sie möchten.

Herzlichen Gruß

Klara Tschek
V odpovědi na Klára Tschek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Monika Laskowská -

Vážená paní magistro,

ráda bych se poradila, zda můj vybraný text viz příloha je vhodný. Studuji polonistiku a naše studium zahrnuje nejen polský jazyk, reálie, historii, ale i politickou situaci v Polsku a ve střední Evropě. Z tohoto důvodu jsem si vybrala tento text. Děkuji předem za informaci, zda jsem text vybrala správně dle daných kritérií.

S pozdravem, 

Monika Laskowská


V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Zuzana Pecková -
Dobrý den,
Mám dotaz ohledně cvičení z aplikace HotPot (Wörter erschließen: Wortarten + Wörter aus dem Kontext erschließen). Vždy, když cvičení dokončím, tak se mi stránka automaticky zavře a i když v záložce "Sestavy" je moje řešení a známka uložená, tak se mi úkol neodškrtne a stále ho vidím tak, jako kdybych ho nesplnila. V záložce "známky" mám u těchto cvičení známku F.
Ten stejný problém jsem měla i v 3. lekci (W.Busch - Verben, Infinitiv). Cvičení jsem několikrát splnila, přesto i zde mám známku F.

Nerada bych, aby mi něco uniklo a pak kvůli tomu měla horší průměr.
Omlouvám se, nevím, zda jsem něco nepřehlédla, ale nikde nevidím odpověď na mou otázku, proto se raději ptám zde.
Nemá někdo ze spolužáků stejný problém?

Předem děkuji,
Z.Pecková.
V odpovědi na Zuzana Pecková

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Monika Laskowská -

Dobrý den,

mám stejně u cvičení:

3. lekci (W.Busch - Verben, Infinitiv)

Také jsem cvičení splnila. Zkoušela jsem cvičení i opakovaně, ale nepomohlo to. Hodnocení F.     Monika Laskowská 



V odpovědi na Zuzana Pecková

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Klára Tschek -
Liebe Zuzana und Monika, lieber Jan,

danke für die Nachricht - ich habe jetzt versucht, das Problem mit der Bewertung der Übung zu lösen. Daraufhin ist die ganze Übung verschwunden.

Es gibt ein Problem mit dem Algorithmus bzw. mit dem Format der Übung.

Aber dies ist kein Problem für Sie: wenn Sie die Übung gemacht haben, umso besser. Gezählt wird jeder Versuch. Und bei Übungen im Format HotPot gilt immer: die Punktzahl ist meist niedrig, es wird als Anteil in der Lektion berechnet.

Wenn Sie die Übung noch nicht gemacht haben, kann es sein, dass Sie sie gar keinen Zutritt haben. Dann müssen Sie die Übung auch nicht machen, es gibt keinen Punktabzug.

Grundsätzlich ist es so, wie Jan schreibt: relevant sind die Bewertungen hier: https://dl1.cuni.cz/mod/attendance/manage.php?id=637222 (Und Sie drei haben im Übrigen bisher exzellente Bewertungen, machen Sie so weiter!)

Omlouvam se, toto je komplikovane:

v jednom cviceni byl spatne nastaven minimalni predpoklad pro splneni - na 60%, ale tech 60% se vubec nedalo dosahnout, coz je zase otazka algoritmu na hlubsi urovni kurzu. Zkusila jsem to zmenit, ale po zmene cviceni uplne zmizelo :-( To uz asi ted nevyresim, prosim netrapte se tim, at uz je vysledek jakykoliv (nebo i kdyz cviceni nemuzete udelat), nebude to mit negativni vliv na bodovani lekce.

Herzlichen Gruß

Klara Tschek
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Tereza Davidová -
Pěkný den, pochopila jsem špatně zadání Worterschließung (Der reformierte Mensch) a myslela jsem, že máme uvést slova, která bychom si přeložili mimo ty začerněné.. Bylo by možné si kdyžtak úlohu splnit ještě jednou? Díky. Tereza
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Tereza Svatoňová -
Dobrý den,
nejde mi otevřít cvičení "Wörter erschließen: Wortarten". Moodle mi píše: "Lituji, HotPot modul nemohl rozpoznat typ zdrojového souboru: /Fernsehen.jqz". Co mám v takovém případě dělat?
Děkuji,
Tereza Svatoňová
V odpovědi na Tereza Svatoňová

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Tomáš Gabriel -
V odpovědi na Tereza Svatoňová

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Klára Tschek -
V odpovědi na Klára Tschek

Langfristige Aufgabe: Ein Text aus Ihrem Fach

autor Monika Laskowská -

Vážená paní magistro, 

přikládám můj vybraný text i jeho souhrn.

S pozdravem,

Monika Laskowská

Langfristige Aufgabe: Ein Text aus Ihrem Fach

Geben Sie den Text / Link + Zusammenfassung im Forum ab (hier, https://dl1.cuni.cz/mod/forum/discuss.php?d=75364) 


V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Tereza Svatoňová -
Dobrý den,
ve cvičení "Orientierendes Lesen: Themen und Aussagen im Text" se mi nepodařilo stáhnout Vámi zadaný text - červeně označené "hier" mi nefungovalo. Omylem jsem odklikla "další", a tak se nemám jak k textu dostat. Nebyla by zde možnost po vypršení časového limitu udělat ten test znovu, prosím?

Děkuji za odpověď,
Tereza Svatoňová
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Matyáš Kvapil -
Vážená paní profesorko, v posledním úkolu v úkolu 3. (Wie findet man im Text schnell heraus, um welche Themen es geht?

Man konzentriert sich auf ... ) jsem měl 4 správné odpovědi a i tak jsem získal 0 bodů, doufám, že jsem dosáhl minimální počet bodů.
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Jakub Novotný -
Textrekonstruktion: Biographie Grass - IA1 - vypracovánoVážená paní magistro,
ve cvičení Textrekonstruktion: Biographie Grass - IA1 se mi neukládají výsledky, dvakrát jsem cvičení dokončil, pokaždé na 100%, výsledek mi však nejde nijak uložit, po vrácení se na stránku se cvičení restartuje. 
Snímek obrazovky přikládám.

Pěkný večer,
Jakub Novotný
V odpovědi na Jakub Novotný

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Adam Bednář -
Také se mi řešení neukládá, zároveň se mi to již párkrát stalo v minulých cvičeních. Máme v tomto případě nahrávat screenshot řešení s výsledkem do fóra/posílat na mail? Nebyl jsem si jistý a trochu jsem tak doufal, že se Vám to propíše do Moodlu a případná řešení uvidíte, abych Vás zbytečně nezahlcoval :)
V odpovědi na Adam Bednář

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Klára Tschek -
Dobry den Adame, Matyasi a Jakube,

u souboru, ktere jsou integrovane jako webova stranka (jako v tomto pripade) se vysledek neuklada. O tomto problemu vim.

Jedna o dodatecne aktivity, ktere mi pripadaji smysluplne - ale vysledek se neodrazi v bodovani. (Muzu ale zjistit, ze jste aktivitu delali).

Prosim nestresujte se tim, screenshoty posilat nemusite.

Zdravim a preji hezky vecer

Klara Tschek
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Vojtěch Hlava -
Dobrý den,
omlouvám se za tento, již asi stejně příliš pozdní dotaz, ale když rozkliknu cvičení "Thema und Aussage: Infos," nachází se tam vedle vysvětlení pojmů též jakési "Übungen zu Thema und Aussage." Když na ně ale kliknu přesměruje mě to do kurzu "Zkušební Akademické čtení," kam se nemohu sám zapsat. Chci se proto zeptat jestli je rovněž nutno dělat i tyto cvičení, a nebo jestli o nic nejde.
Děkuji.
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Zuzana Pecková -
Dobrý den,
Nevím, kam vložit hotový úkol "Ein Text aus Ihrem Fach". Když kliknu na odkaz v zadání (odkaz k fóru pro vkládání shrnutí), dostanu hlášku "Bohužel, tato činnost je momentálně skrytá". Máme tedy hotové úkoly posílat do tohoto fóra nebo se vyskytla chyba a teprve ho zpřístupníte?
Předem děkuji,
Z.Pecková.
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Tereza Svatoňová -

Dobrý den,

všimla jsem si, že u nadcházejícího dlouhodobého úkolu jsou dvě data na splnění. V instrukcích je 28. 4., ale do fóra se dá vkládat do 24. 4. Mohla bych se prosím zeptat, které datum platí?

Děkuji za odpověď,

Tereza Svatoňová.

V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Adam Bednář -
Dobrý den,

moc se omlouvám, při výběru termínu jsem omylem odklikl jiný termín než jsem původně zamýšlel a odpověď mi již nejde změnit, mohu Vás poprosit o znovuotevření úkolu či případnou změnu termínu - na úterý 14.5. od 16h?

PS: děkuji za rychlou reakci! :)

Mockrát děkuji a omlouvám se za komplikace! :)
Bednář Adam
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Vojtěch Mančuška -
Dobrý večer,
píšu vám kvůli termínu prezentací, povedlo se mi omylem zakliknout špatný termín, nebudu v té době v Praze. Jedná se o datum 14.5. od 16:00. Nejde mi to už změnit, nemohl bych se přepsat na jiný den? Myslím, že tam byl čtvrtek 16.5. ještě volný.
Díky moc, zdraví Vojtěch Mančuška
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Jakub Novotný -
Dobrý den, rád bych zeptal, zda tento text délkou (vlivem citací a dat) splňuje kritéria, která jsou pro něj potřeba?
Odkaz na text: Sports and Physical Exercise Therapy in the Treatment of Mental Health Issues in Children and Adolescents, DOI: https://doi.org/10.1024/1422-4917/a000961

Předem děkuji,
Jakub Novotný
V odpovědi na Jakub Novotný

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Klára Tschek -
Dobry den Jakube,
ano, text je vhodny.
S pozdravem
Klara Tschek
V odpovědi na Klára Tschek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Adam Bednář -
Moc Vás zdravím,

obracím se na Vás s dotazem ohledně shrnutí textu, které jsme měli vkládat do 23.59. Bohužel se mi nedařilo text odeslat do požadovaného fóra (ukazovalo se "Bohužel, tato činnost je momentálně skrytá"), tak jsem jej vložil jako nový příspěvek (tedy alespoň tuším) a následně i v odpovědi na Váš příspěvek. Text se mi však v tuto chvíli pro změnu neukazuje vůbec, tak se chci jen ujistit, zda ho vidíte a zda se jeho odeslání počítá? Mockrát Vám děkuji! :)

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Bednář Adam
V odpovědi na První příspěvek

Re: Fragen zum Kurs, Sommersemester 24

autor Matyáš Kvapil -
Vážená paní profesorko,

nestihl jsem odevzdat výběr svého textu, už jsem Vás osobně kontaktovat na mailu.
Na moodle se mi neukázal úkol v kalendáři.

Matyáš Kvapil