Zpětná vazba k recenzím M. Bartoně, V. Pokorné

Zpětná vazba k recenzím M. Bartoně, V. Pokorné

autor Anna Petržílková -
Počet odpovědí: 1

Recenzi od kolegy Bartoně jsem si vybrala z vlastního zájmu o Jungova díla a teorii. Recenze je hezky strukturovaná, líbilo se mi, že se kolega zaměřil na stručné představení obsahu knihy, ale zároveň některé myšlenky i detailněji popsal a vysvětlil. Tím se pro mě staly hned srozumitelnější. Velmi mě také potěšilo, že se v recenzi objevovaly přímé citace, což dobře dokreslilo vysvětlované pojmy. Je mi jasné, že kniha byla složitá a náročná, a proto chci ocenit, že recenze mi přišla jasná a srozumitelná (do té míry do jaké Jungovy pojmy mohou být vůbec srozumitelné).


Recenzi od kolegyně Pokorné jsem si vybrala kvůli svému menšímu přehledu o Franklově logoterapii a chuti poznat ji trochu více. Recenze je opět velmi dobře strukturovaná, předkládá nám obsah knihy a hned i více vysvětluje jednotlivá témata a pojmy. V recenzi nechybí ani kritika některých pasáží a způsobu předkládání funkčnosti terapie, což mi přijde vhodné. Autorka ale neopomenula ani silné stránky knihy a její pozitiva. Na základě recenze mám pocit, že by mi kniha mohla dobře posloužit při snaze poznat Franklovu metodu více.