Zpětná vazba - Veber, Firstová

Zpětná vazba - Veber, Firstová

autor Patrik Leci -
Počet odpovědí: 0

Výklad snů - Jakub Veber

Pro první zpětnou vazbu jsem si vybral recenzi na Freudovo knihu Výklad snů od kolegy Vebera. Sám jsem kdysi tuto knihu rozčítal, ale již si z ní skoro nic nepamatuji. Recenze se mi četla velmi dobře a naprosto souhlasím s Jakubovým tvrzením, že čtení tohoto díla vyžaduje mnoho soustředění - mně samotnému dělalo velký problém pozornost udržet a stále jsem pohledem těkal někam jinam. Dále pozitivně oceňuji, že Jakub popsal vedle struktury díla, také jeho osobní názory a skepse. Po přečtení recenze mám chuť dát knize další šanci.


Jak si lidé hrají - Firstová 

Recenze na tuto knihu mě zaujala z toho důvodu, že jsem se ještě před studiem bakaláře na naší fakultě účastnil víkendového semináře o transakční analýze. V tu dobu jsem měl jen velmi málo znalostí z oboru psychologie a vůbec žádné o Berneho transakční analýze. Často jsem tak od té doby zvažoval, že si knihu Jak si lidé hrají přečtu - nikdy k tomu ale nedošlo. Moniky recenze je dle mého názoru velmi dobře kriticky zhodnocena a opravdu mě nalákala k jejímu přečtení. Myslím si, že čistě psychoanalytický výklad je aspekt, který mi osobně vadit nebude a tak se o to víc těším, až se do čtení tohoto díla pustím.