Recenze - zpětná vazba

Recenze - zpětná vazba

autor Barbora Zumrová -
Počet odpovědí: 0
  • Psychoanalytická diagnóza - Nancy McWilliams (autorka recenze – Aneta Flíčková)
    Na této recenzi velmi oceňuji jazyk, kterým autorka píše a znatelné hlubší porozumění danému tématu. Přehledně představuje témata, se kterými se můžeme při četbě setkat, autorčiny myšlenky, které jí zaujaly i přímé citace autorčiných slov. Sama mám tuto knihu v knihovně a tak jsem se skrz tuto recenzi chtěla dozvědět názor toho, kdo ji již četl. Měla jsem lehké obavy, zda se nebude kniha příliš úzce orientovat pouze na psychoanalýzu (především ve Freudově pojetí), ale autorka mne z těchto obav vyvedla a navíc opravdu navnadila na přečtení knihy.
  • Stín v nás- Verena Kast (autorka recenze – Veronika Hurychová)
    Na autorčině recenzi oceňuji úvodní medailonek o autorce, která nemusí být čtenáři, pokud se nezajímá o analytickou psychologii, známa. Velmi mne zaujalo, že se autorka vyjadřuje jak k historickým tématům ve společnosti, jako jsou čarodějnice či nacistické Německo a trauma lidí přeživších holokaust, tak k více moderním tématům, jako je téma žen či emancipace mladistvých, na kterých popisuje a ukazuje dynamiku stínu. Upoutaly mne také otázky, vyskytující se v rámci textu, které mohou člověka k jeho stínu navést. Sama mám ve své knihovně některé z dalších knih Vereny Kast, nad touto jsem však polemizovala. Po přečtení této recenze rozhodně její přečtení zvážím.