GMO a země třetího světa

GMO a země třetího světa

autor Adam Antoni Bomba -
Počet odpovědí: 4

Dobrý večer, posílám svoji prezentaci na téma „GMO a země třetího světa“.

 

V odpovědi na Adam Antoni Bomba

Re: GMO a země třetího světa

autor Maria Laura Canteros -
Dobrý den Adame, a děkuji za prezentaci o tomto tématu, které je velmi známí ve mojí zemi.
Chtěla bych upozornit, že výraz "třetí země" bylo po dlouhou dobu považován za negativní konotací. Vím že není vaš záměr nikoho urazit ale v mezinárodních kontextech, je zajímavé jak občané nějakých států by reagovali na to. Preferuje se (a já osobně také) "rozvojová země".
Líbilo se mi moc jak jste o tom mluvil z neutrálního hlediska a prezentace je lehké sledovat.
Víte jestli existují alternativy k té technologií (GMO)?
V odpovědi na Maria Laura Canteros

Re: GMO a země třetího světa

autor Adam Antoni Bomba -
Milá Lauro,
děkuji za vaši poznámku tykající se označování rozvojových zemí - samozřejmě si to zapamatuju a omlouvám se za použití méně korektního výrazu. Pokud vím, existuje několik přírodnějších alternativ pro GMO - je to například selektivní pěstování (tedy množení pouze kvalitních rostlin) a nebo křížení různých odrůd rostlin stejného rodu (za účelem vytvoření nové, kvalitnější a odolnější).
V odpovědi na Adam Antoni Bomba

Re: GMO a země třetího světa

autor Andrea Hudousková -
Milý Adame,
děkuji za velmi srozumitelnou a vizuálně přehlednou prezentaci. Líbí se mi úvod Vašeho projevu, v němž předesíláte jeho téma a strukturu. Jste osobně spíše přívržencem GMO či postupného ("přirozeného") šlechtění?
V odpovědi na Adam Antoni Bomba

Re: GMO a země třetího světa

autor Michal Szkaradek -
Milý Adame,
děkuji za zajímavou prezentaci. Obsah byl dobře připravený a diskutovány. Bylo by zajímavé vědět o příkladných rozdílech v požadavcích na pěstování rostlin GMO od přírodních rostlin. Proč se tento konkrétní druh GMO (kukuřice) pěstuje v Evropě?