k videím

k videím

autor Hynek Frýdl -
Počet odpovědí: 0

Co se týče tématu, které bych mohl zpracovat, tak mě napadla problematika hyperkorektních výrazů. Jde myslím o zajímavý jev, který se celkem hojně v češtině vyskytuje. Šlo by myslím představit nějaké nejfrekventovanější tvary různých slov, které jsou v současnosti považovány za hyperkorektní a nějak to zařadit do kontextu slov, která byla hyperkorektní dříve, ale dnes jsou vnímána jako naprosto bezproblémová. Naopak ty výchozí spisovné tvary často přecházejí spíše do hovorové vrstvy jazyka.

Jinak co se zpracování videí týče, tak nějak neprosazuji jednotnou formu ani tematickou linii. Souhlasím s kolegy, že strohá komentovaná prezentace není úplně nejatraktivnější, ale myslím že by to nutně nemusel být problém samotného využití prezentace a dodatečného komentáře. Kdyby ona prezentace byla zpracována vstřícnou formou s různými obrázky, schémátky apod. a komentář k ní byl svěží a dynamický, tak by formát komentované prezentace nemusel být nutně neatraktivní. U formátu mluvících hlav mám trochu obavy z toho, že si v tuhle chvíli nedokážu přesně představit, jak bych ho realizoval. Mám k němu tak docela respekt. Pokud bychom se však společně na tomto tématu shodli a nějak bychom formát více rozebrali, abych si dokázal živě představit, jak ho realizovat, tak jsem připraven se do něj pustit.