Téma, formát

Téma, formát

autor Anna Šimerková -
Počet odpovědí: 0

 

Rozhodně souhlasím s oběma, s Davidem i Albertem, v tom, že formát komentované prezentace není příliš atraktivní. 

 

Koncept mluvících hlav mi přijde fajn, rozhodně zajímavější a s větším potenciálem zaujmout, ale musím dát za pravdu Davidovi, že pokud by to vypadalo tak, že každý z nás natočí vlastní skeč / video, kde bude muset „zahrát” dvě role a ještě vypravěče, tak by to mohlo být příliš náročné na zpracování a finalizaci. Napadlo mě, že pokud bychom se chtěli držet tohoto konceptu, mohli bychom být součástí našich videí navzájem. Co se vypravěče týká, jak říká David, vypravěč by možná ani nemusel být vidět a možná by ani nemusel být součástí videa. To ale asi záleží na tématu. 

 

Pokud bychom se opravdu rozhodli držet konceptu „rozhovoru”, líbí se mi Albertův návrh s pragmatickým X lexikálním X slovotvorným významem. Ještě mě napadlo téma ustálených slovních nebo přísloví – význam, dva frazémy znamenající totéž, ale využívající se v jiném kontextu, atd. Mohlo by to být opět téma s nějakou pomyslnou atraktivitou.