otázky - amputace

otázky - amputace

autor Hana Zakouřilová -
Počet odpovědí: 8

Kdy a kým Vám byla nabídnuty informace o protetických náhradách?

Byla Vám poskytnuta nějaká forma psychologické podpory?

Jakým způsobem trávíte volný čas?

V odpovědi na Hana Zakouřilová

Re: otázky - amputace

autor Helena Štrofová -
Ahoj Hani, také zkusím odpovědět:
Informace o protetické náhradě jsem se dověděla hned po úraze od ošetřujícího lékaře.

Hned po úraze za mou přišel psycholog.

Díky protéze trávím čas v přírodě, nejvíce na kole, tedy aktivně.
V odpovědi na Helena Štrofová

Re: otázky - amputace

autor Hana Zakouřilová -
Navazující otázky -
- Vzpomenete si, jaké informace Vám podal.
- Kolikrát jste s ním hovořil?
- Na kole jste jezdil i před úrazem? Jakému sportu se ještě věnujete či děláte i něco jiného?
V odpovědi na Hana Zakouřilová

Re: otázky - amputace

autor Helena Štrofová -

Lékař mi podal informace, v jakém horizontu může být využita protéza. Odkázal mne na rehabilitační pracovníky a přímého distributora protéz. Dokonce mi dal i leták o protézách.

Po operaci, poté na běžných kontrolách, kdy mi info o protézách opakoval.

Ano, jezdil i před úrazem. Nyní ještě běhám. Kromě toho rád čtu beletrii a fotím přírodu.

 

V odpovědi na Hana Zakouřilová

Re: otázky - amputace

autor Anna Kuřík Sukniak -

(předem se přiznávám, že informace čerpám z jedné bakalářky, já bych jinak nevěděla, jak smysluplně odpovědět)

 

1. Moc informací jsem neměla, našla jsem si je spíš sama. Ocenila bych víc informací - jaké jsou druhy amputací, jaké jsou druhy kožního krytí. Předpokládám, že doktoři vybrali to nejlepší, ale kdybych měla já sama víc informací, byla bych klidnější. Protetik za mnou před zákrokem nebyl. Anesteziolog za mnou byl asi 8 krát, když jsem chodila na ty reoperace. Takže narkóz jsem si užila docela dost. Ležela jsem na ortopedické traumatologii.

2. Ne, nebylo to potřeba.

3. Věnuju se teď hodně rekonstrukci bytu. Sem tam jdeme na výlet. Občas mi dělá problém pohyb na nerovným terénu, protože kotník se nehýbe, takže trasy vybíráme podle toho. No a jinak si ráda čtu, sleduji televizi, peču... takové obyčejné věci.

 

3.

 

V odpovědi na Anna Kuřík Sukniak

Re: otázky - amputace

autor Hana Zakouřilová -
Děkuji za odpovědi a "pokračuji" v rozhovoru

1 - teď jste již s protetikem ve spojení?
2- nabídl někdo psychologickou podporu Vašemu blízkému okolí?
3 - je něco, co byste ráda dělala a nemůžete?
V odpovědi na Hana Zakouřilová

Re: otázky - amputace

autor Helena Štrofová -

Ahoj Hani.

Myslela jsem,že tím máme skončit...jen dát 1-2hlavní a pak 2-3 vedlejší otázky.

Ale odpovím:

1. Ano, jsem.

2. Ne, jen mně.

3. Nic mne nenapadá.

 

Více nevymyslím. Hela

V odpovědi na Hana Zakouřilová

Re: otázky - amputace

autor Anna Kuřík Sukniak -
1. Ano, na protetice jsem se dostala k dobrému protetikovi, kterej věděl, co dělá. Začala jsem chodit fakt hodně rychle. Teď už jsem ho dlouho nekontaktovala, ale řešila jsem s ním péči o pahýl nebo fantomovu bolest a kdyby se vyskytly nějaké potíže byl by první na koho se obrátím pro radu.

2. Ne.

3. V ničem mě to zásadně neomezuje.
V odpovědi na Hana Zakouřilová

Re: otázky - amputace

autor Jaroslava Swoboda -
Dobrý den Hano, odpovědi jsou pouze ilustrační (amputace nohy od kolene dolů). Nemám naštěští vlastní zkušenost:
- poprvé mě infomoval o jejich existenci ošetřující lékař při plánování amputace, později mi na pravidelné pooperační kontrole dal chirurg kontakt na protetickou ambulanci.
- ne
- jako dříve