vystavení traumatu

vystavení traumatu

от Kateřina Šedivá -
Количество ответов: 0

Vybrala jsem si neziskovou organizaci dětské krizové centrum založenou v roce 1992 www.ditekrize.cz.

Organizace je specializovaná na odbornou pomoc týraným, sexuálně zneužívaným či zanedbávaným dětem a jejich rodinám. Zajišťují prevenci, diagnostiku a terapii týraného, zanedbávaného a zneužívaného dítěte.

Nabízejí:

  krizovou pomoc – pro děti a jejich rodiny, a to vše bezplatně po celé ČR hlavní středisko Praha.

  Činnosti sociálně aktivizační pro rodiny s dětmi – odborné poradenství a posouzení situace, pomoc v navázání rodinného kontaktu atd.

  Linky důvěry pro děti 0-18 let – bezplatné, anonymní a důvěrné

  Sociálně právní ochrana dětí – zajištění práv dítěte a obnovení fungování narušených rodin

  Právní poradna – zdarma osobně či přes email

  Zdravotní sekce – specializovaná klinická psychologie

Internetové stránky jsou velice přehledné a dobře dohledatelné = vše je bezplatné a lehce dostupné.

Kontaktovat je může jak dítě, tak i kdokoli jiný (rodiče, blízké osoby atd.), a to zcela jednoduchou cestou: NONSTOP telefonicky, a to i zadarmo přes internet, sms, mail.

Z hlediska škol: Zde najdeme i skvělé materiály např. do škol pro primární prevenci v podobě videí, komiksů nebo si můžeme pozvat specializovaného odborníka na přednášku přímo do školy.

Tuto organizaci jsem si vybrala, protože je jediná, která se specializuje na sexuálně zneužívané děti u nás a již jsem o této organizaci několikrát slyšela. Líbí se mi také jejich preventivní programy, a právě těmi se podsouvají více do podvědomí dětí a hlavně dospělých, aby patřičně mohli reagovat na dané situace.