Vystavení traumatu

Vystavení traumatu

от Kateřina Hamouzová Švarcová -
Количество ответов: 0

Jako první jsem okamžitě sáhla po Bílém kruhu bezpečí. Není to nejspíš úplně nejlepší volba ale mě se v minulosti vyplatila. jeho hlavní výhodu vidím ve snadném přístupu a nabídce širšího množství služeb. je přehledný a dobře zorganizovaný. Je to nejspíše první krok, který bych provedla pro získání informací, potažmo návodu na další akce. BKB poskytuje všeobecné poradenství, podložené právní podporou v oblasti omezování osobní svobody, týrání, násilí a psychyckých obtíží atd. BKB poskytne stejně jako linka důvěry dítěti s formulací vzniklého problému pro jeho řešení a může "ambulantně" pomoci při pocitech úzkosti, strachu, pocitech ohrožení či vystavení přímému násilí (např. Dítě je svědkem domácího násilí, je ohrožováno ve škole, je na něm přímo páchána trestná činnost) Následnou volbou by pak bylo například centrum Locika. Přístup cílící k tomu, aby dítě samo iniciovalo konverzaci na dané téma, široký záběr pomoci, dobrá dostupnost, to všechno je, alespoň za mě, důvodem pro zvolení této organizace. Centrum Locika se zaměřuje speciálně na děti (A1)vystavené domácímu násilí a snaží se o co největší snížení traumatizace tak vzniklé, pomoc s vyrovnáním se se situací v rodině. (A2)Rovněž se angažuje v oblasti pomoci rodičům k podpoře jejich rodičovským kompetencím a snížit riziko přenosu vzorce násilného chování. Nezanedbatelnou součástí je taktéž snaha nepoškodit dítě samotným procesem jednání s institucemi a zanechat kladný vztah k vyhledání pomoci

http://centrumlocika.cz/deti/pro-koho-tu-jsme