Rituál s mikrovlnnou troubou

Rituál s mikrovlnnou troubou

par Jaroslava Markusová,
Nombre de réponses : 4
En réponse à Jaroslava Markusová

Re: Rituál s mikrovlnnou troubou

par Jaroslava Markusová,
Nenašla jsem rituál na internetu, ale v knížce, doufám, že to nevadí. Ze stran 100-101.
ROBBINS, Shawn a Leanna GREENAWAY. Wiccapedie: bílá magie v moderní příručce. Přeložil Aleš KOLODRUBEC. Praha: Euromedia, 2017. ISBN 978-80-7549-167-1.
En réponse à Jaroslava Markusová

Re: Rituál s mikrovlnnou troubou

par Kristýna Choutková,
Jako další rituál na reflektování jsem si vybrala tento. Jedná se o rituál náležící k bílé magii, která je neškodnou a naopak veskrze užitečnou alternativou k magii černé. Tento postup je jakousi moderní verzí rituálu starého zřejmě mnoho let - jeho inovativnost spočívá ve využívání mikrovlné či horkovzdušné trouby namísto otevřeného ohně. Je podle mě velice zajímavé sledovat tento vývoj přizpůsobování se u takto starodávných záležitostí, jako je provádění kouzel. Je otázkou pro každého, zda tento fakt rituálům ubližuje a ubírá jim původní atmosféru, či zda je to vítaným usnadněním v dnešní moderní době, kdy kotlík a ohniště nejsou samozřejmostí každé kuchyně...
En réponse à Jaroslava Markusová

Re: Rituál s mikrovlnnou troubou

par Josefa Hrabáková,
Jako druhý rituál jsem si také vybrala tento, jelikož je to pro mě něco, o čem jsem do dnes neslyšela. Zaprvé mě to rozesmálo a za druhé potěšilo, že i dnešní "čarodějky" si dokáží poradit a jdou s dobou. Jak již psala Kristýna, bílá magie je lepší alternativou k magii černé a je mnohem bezpečnější, navíc bez špatných vedlejších účinků. Jen to asi ztrácí to kouzlo a magičnost, když dám něco do mikrovlnky. Podle mě to pak ztrácí ten účinek - pokud něco požaduje míchání směsí, pak je důležité to dělat na otevřeném prostoru, jelikož i výpary a atmosféra jsou důležité.
En réponse à Josefa Hrabáková

Re: Rituál s mikrovlnnou troubou

par Kateřina Horská,
Zdravím, Josefo a Kristýno. Tento rituál mě taky pobavil :) Ale pozor na odlišení emického a etického diskurzu. Tvrzení jako "...náležící k bílé magii, která je neškodnou a naopak veskrze užitečnou alternativou k magii černé... " nebo "Podle mě to pak ztrácí ten účinek - pokud něco požaduje míchání směsí, pak je důležité to dělat na otevřeném prostoru...", jsou v etickém diskurzu, který byl v zadání úkolu, problematické. Dokázaly byste vysvětlit, proč?