úkol 6

úkol 6

autor Barbora Rázková -
Počet odpovědí: 0

a)      Děti, postavte se do řady, hezky jeden za druhého. - ANO

b)      Františku, ty budeš první, a ty Lucinko, budeš poslední z celé třídy. - NE, není jasné uspořádání dětí mezi Františkem a Lucinkou.

c)       Děti, postavte se do řady od okna směrem ke dveřím. - ANO

d)      Děti, na každou šprušli na žebřinách zavěste jeden šáteček a podíváme se, který z nich je níž, než lustr. - ANO

e)       Děti, zastavte se, kde právě stojíte, a řekněte mi, kdo z vás je ke mně nejblíž, kdo potom a kdo pak, … - NE, může se zastavit více dětí na stejné úrovni. 

f)        To jsem děti zvědavá, jak rychle se budete obouvat, podíváme se, kdo je rychlejší než kdo. - NE, záleží, zda se obuje několik dětí ve stejný čas. 

g)      Tak děti, tady máme Toníka, ten je nejstarší, a Barušku, která je z vás nejmladší. - ANO, za předpokladu, že ve třídě nejsou děti narozené ve stejný den. 

h)      Každé dítě drží v ruce svůj obrázek. Uspořádáme se podle počtu barev na obrázku. - NE, děti mohou použít stejný počet barev. 

i)        Podívejte se  na to, co všechno je pod stolem.- NE, není konkretizované kdo všechno se má podívat, může se podívat více dětí ve stejný čas.