Polohování mumie a hnízdo

Polohování mumie a hnízdo

autor Zuzana Rodová -
Počet odpovědí: 28

Zapolohujte někoho doma do polohy mumie a hnízda a pošlete sem fotku. A napište jak vám to šlo a jak to bylo příjemné tomu koho jste polohovali. Na polohování využijte to co doma najdete (peřina, polštář, ručník,...)

 

Sem napište text- fotky vkládejte do úkolu- Polohování fotky (který jsem dodatečně vytvořila)

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Barbora Staníčková -

Dobrý den, 

Polohování jsem zvládla vcelku bez problémů. 

Polohované osobě se velice líbila poloha mumie, která byla vnímána jako více relaxační. Obě dvě polohy v ní ale vzbuzovaly odpočinek.

Bohužel se mi nepodařilo zde fotodokumentaci polohování vložit, kvůli velikosti fotografií. Zašlu Vám záznam polohování na email. 

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Kristýna Bjalončiková -

Zapolohovat "pacientku" šlo dobře, zvláště protože jsem polohovala dítě, s jehož tělem lze lépe manipulovat než s dospělým. 

Poloha mumie byla pro pacientku relativně příjemná, v této poloze více vnímala své tělo, ale přišla si v ní příliš svázaná. 

Poloha hnízda byla dle jejích slov příjemnější a velice odpočinková, jelikož se jedná také o polohu podobnou poloze jakou zaujímá při usínání. 

 

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Klára Hlásková -

Polohovala jsem svou malou sestru, takže to nebyl problém. Obě dvě varianty se jí líbily, byly pro ni příjemné a uklidňující. Varianta hnízdo prý byla ale ještě o trochu příjemnější.

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Petra Kolmašová -

Dobrý den, 

Polohování mi nedělalo nějaké velké obtíže, polohovala jsem svou maminku. Byla jí příjemnější poloha mumie, cítila se v ní více bezpečněji a více uvolněně. Naopak na poloze hnízdo se jí líbily vypodložené dolní končetiny.

 

 

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor David Matoušek -

Dobrý den, polohoval jsem přítelkyni, během polohování jsem nezaregistroval já ani přítelkyně jakýkoliv problém. Přítelkyni se více líbila poloha "mumie".

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Marie Fragnerová -

Dobrý den,

Polohování mi nedělalo žádný problém. Obě polohy byly pro pacientku příjemné,

poloha hnízda však vyhovovala více, protože v podobné poloze pacientka spí.

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Barbora Šmejkalová -

Dobrý den, 

polohování pro mne nebylo problematické. Polohovala jsem mou sestru. Oba dva způsoby pro ní byly pohodlné. Při poloze hnízdo jí vyhovovalo vypodložení končetin, cítila se příjemně a uvolněně. V poloze mumie, kterou jsem nakombinovala i s hnízdem, měla sestra pocit bezpečí a uvědomovala si více prostor kolem sebe. 

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Barbora Nováková -

Dobrý den,

polohování proběhlo v pořádku, polohované osobě se velmi líbilo. Obě polohy vnímala jako velmi příjemné a uklidňující. Pochvalovala si zejména hnízdo, protože se v něm cítila bezpečně a velmi uvolněně.

 

S pozdravem

Barbora Nováková

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Lucie Benešová -

Dobrý den,

 

Polohování mi nedělalo žádný problém. Obě polohy byly pro pacienta příjemné a klidně bych v nich hned usnul.

 

Přeji hezký den,

Benešová Lucie

 

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Anežka Strašáková -

Dobrý večer,

zapolohovat pacienta proběhlo bez problémů. Pacienovi přišla příjemnější poloha hnízdo - byla pro něj pohodlná. Na polohu mumie reagoval spíše neutrálně.
Hezký zbytek týdne.
S pozdravem,

Anežka Strašáková

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Eva Šejnostová -

Dobrý den,

polohování nebylo zrovna fyzicky jednoduché, jelikož jsem polohovala dospělého muže a ztížila jsem si to instrukcemi: "nepomáhej mi, buď jako v kómatu". Polohovaný se cítil lépe v poloze hnízdo, kde se dokázal hezky uvolnit. Poloha mumie mu oproti tomu příjemná nebyla, přišel si v ní příliš uzavřený.

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Kateřina Merklová -

Dobrý den, 

polohování jsem zvládla bez problémů. Polohované osobě to bylo příjemné, více se jí líbila poloha hnízdo. V mumii si přišla moc svázaná.

S pozdravem

Kateřina Merklová

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Šárka Tomanová -

Dobrý den,

pro polohování jsem si vybrala přítele, kterému se více líbila poloha mumie. Polohování šlo bez problémů.

S pozdravem Tomanová Šárka 

V odpovědi na Šárka Tomanová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Zita Matoušová -

Dobrý den,

napolohovaná osoba hodnotila jako příjemné obě varianty. Pohodlnější jí však byla poloha hnízdo. V poloze mumie se cítila  těsně.

 

Hezký zbytek dne

Zita Matoušová

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Ludmila Hysková -

Dobrý den,

polohování jsem zvládla bez obtíží. Polohované osobě se to moc nelíbilo, přišlo jí, že je příliš omezená v pohybu. Poloha hnízda pro ni byla však příjemnější a mohla by v ní relaxovat.

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Kateřina Kotrbová -

Dobrý den,
polohovala jsem na posteli s pomocí peřiny, deky a polštářů různých velikostí. Klient byl drobnější postavy, tak jsem s jeho manipulací neměla problém. Poloha "mumie" mu sice přišla hřejivá, ale také stísněná, takže preferoval polohu "hnízdo", kde cítil větší volnost.

Kateřina Kotrbová

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Lucie Tesařová -

Dobrý den,

polohování mi nedělalo žádný problém. Polohované osobě se nejvíce líbila poloha "mumie", protože se v ní cítila bezpečněji. 

Tesařová Lucie

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Tereza Pepřová -

Dobrý den, 

polohování mi nedělalo problémy, obě polohy jsem využila u polohování maminky. V poloze hnízda se cítila lépe, protože byla volnější. Využila jsem polštáře, peřinu a lajntuch. 

Fotky přikládám do dalšího úkolu a přeji hezký zbytek dne, 

Tereza Pepřová

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Tomáš Kudrna -

Dobrý den, 

 

polohování probíhalo bez problémů, použil jsem polštáře a peřiny jako podpěry. Za objekt zájmu jsem zvolil svou maminku. Tvrdila, že to pro ni bylo velice příjemné. Více jí vyhovovala poloha "hnízdo", ve které následující půlhodinu setrvala.

 

S pozdravem,

Tomáš Kudrna

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Adéla Burianová -

Dobrý den,

polohování proběhlo bez problému. Polohované byla příjemná pozice mumie, ale hnízdo ji moc příjemné nebylo. Připadalo ji nepřirozené.

S pozdravem

Adéla Burianová

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Tetyana Kushnir -

Dobrý den 

Nejdříve jsem chtěla zapolohovat maminku, ale ta když zjistila že mám uložit její fotografie, tak bohužel odmítla. Tak se mi podažilo přesvědčit kamaráda. Bylo to poněkud obtížné jelikož kamarád má 2m a potřebovala jsem spoustu pomůcek jen abych ho celého obložila. Ještě že mám tolik velkých plyšáků. Více mu vyhovovala poloha na boku jelikož v podobné poloze spí. 

S pozdravem,

Tetyana Kushnir  

V odpovědi na Zuzana Rodová

Re: Polohování mumie a hnízdo

autor Markéta Viktorinová -

Dobrý den, 

polohovala jsem pomocí polštářů, stočené deky. Poloha "hnízdo" byla velmi příjemná, vyvolávala pocit bezpečí, uklidnění a klientovi se moc líbila. 

Poloha "mumie" byla z počátku trochu nekomfortní (vyvolávala pocit utlačení), ale když jsem na klienta chvilku mluvit, uvolnil se a i tato poloha byla nakonec relaxační a příjemná.