Rozhovor přes Skype

Rozhovor přes Skype

autor Libuše Reichelová -
Počet odpovědí: 3

Vzhledem k aktuální situaci bohužel nemohu všechny rozhovory provést face to face.

Je možné rozhovor provést např. přes Skype apod.?

Jak je to v tomto případě s informovaným souhlasem?

 

Děkuji,

L.R.

V odpovědi na Libuše Reichelová

Re: Rozhovor přes Skype

autor Magdalena Mouralová -

Ano, je to možné a týká se to asi řady z vás.

Informovaný souhlas není problém, stačí jej mít ústně na nahrávce nebo souhlas zaslaný emailem.

Co se týče rozhovorů, tak bude moc fajn, když budete mezi sebou sdílet své zkušenosti (my je také moc nemáme).

Jednu od Evy Hejzlarové - v rozhovoru vedeném na dálku je potřeba více verbalizovat porozumění (normálně přikyvujeme a dáváme jinak najevo, že posloucháme, rozumíme a je to pro nás zajímavé).

Pak by bylo dobré se podívat po metodologické literatuře, kde se o online a telefonních rozhovorech mluví, abyste o tom mohli do bakalářky napsat odstavec či dva. Literaturu případně sdílejte s ostatními - sem do fóra lze dávat přílohy, nebo jen zkopírujte příslušné pasáže. Vůbec nebude vadit, když budete všichni odkazovat na stejné tři zdroje a bude tahle pasáž tak trochu kolektivním dílem :-)

Když na něco narazíme my, taky rozhodně nasdílíme.

Držím palce,

MM

V odpovědi na Magdalena Mouralová

Re: Rozhovor přes Skype

autor Libuše Reichelová -

To ráda slyším. Já jsem dnes jeden rozhovor provedla prostřednictvím videohovoru na Whatsappu a překvapivě musím říct, že to byl zatím asi nejpovedenější rozhovor. Hodně pomohlo, že se s respondentkou znám již déle. Potřeba více verbalizovat byla díky videu nepatrná. Taky mi určitě pomohlo to, že zrovna tato respondentka měla velmi dobrou úroveň češtiny (téma BP: integrace Kubánců). Po literatuře se poohlédnu, případně nasdílím.