Praxe v době koronaviru?

Praxe v době koronaviru?

от Anna Vlachová -
Количество ответов: 10

Milé kolegyně, zdravím vás z pohodlí domova. Tážete se také sami sebe, jak splníte předepsaných 22 hodin praxe, když máme školy zavřené a děti doma? Na základě jednoho emailu, který přišel od studijních proděkanek, jsem napsala pedagogovi, který mě vede, zda by nepotřeboval pomoci s přípravami na kroužky. Dostala jsem tedy práci, která mi bude s velkou pravděpodobností započítána k hodinám praxe. Jak jste na tom vy? Máte nějakou práci místo přímé pedagogické praxe?

В ответ на Anna Vlachová

Re: Praxe v době koronaviru?

от Jana Krátká -

Milá Aničko, milí studenti,

děkuji za zahájení diskuse v tomto semestru.

Všem přihlášeným studentům tohoto kurzu jsem odeslala informační mail vztahující se k nastalé situaci.

Jakákoli práce, kterou pro zařízení vykonáte a bude Vám zařízením potvrzena, bude uznána.

Pokud by to někomu z Vás ze strany zařízení nebylo umožněno - dojde ke změně podmínek kurzu (např. vytvořím další úkoly a budeme diskutovat nad obecnějšími tématy).

Nemějte obavy, podmínky kurzu přizpůsobím situaci.

S pozdravem

Krátká

В ответ на Jana Krátká

Re: Praxe v době koronaviru?

от Dana Kučerová Uriková -

Dobrý den, ahoj,

jsem na tom velmi podobně jako Vy ostatní. Praxi jsem měla vykonávat v základní škole, ve které učím. Měla jsem lektorovat kroužek s názvem Klub zábavné logiky a deskových her. Tento kroužek lektoruji sama, nemám nad sebou žádného pedagoga, na kterého bych se mohla obrátit s nabídkou své pomoci. Jediným mým "nadřízeným" je přímo ředitelka naší školy. Náplň práce na dobu zavření škol jsem si proto vymyslela sama. Vzhledem k tomu, že jsem stejný kroužek lektorovala již v minulém školním roce, vím, co děti baví a po čem je "poptávka". Děti hodně baví vědomostní soutěže na způsob AZ-kvízu, Chcete být milionářem či Riskuj. Připravuji proto nyní soutěžní otázky úměrné jejich věku a znalostem a kompletuji zmíněné hry dětem přímo na míru. Dále hledám na internetu různé logické úlohy a kvízy, kterými jsem zvyklá začínat téměř každé společné setkání. Zkrátka: když nyní nemohu kroužek realizovat, připravuji si materiály, které využiji v době, až se kroužek bude zase moci rozběhnout. V tomto školním roce to bohužel již asi nebude, ale už nyní vím, že budu mít možnost tento kroužek vést na naší škole i v prvním pololetí nadcházejícího školního roku a vynahradit si tak s dětmi zameškané hodiny.

Všem Vám přeji pevné zdraví (psychické i fyzické :-) ) a krásné jarní dny...

В ответ на Anna Vlachová

Re: Praxe v době koronaviru?

от Lucie Mazourová -

Ahoj, 

já jsem též psala svému pedagogovi, který má na starosti mě a celý kroužek, zda by nepotřeboval pomoci s něčím jiným, když v tomto období nemohu navštěvovat kroužek. Hned mi odpověděl s nadšením, že by byl moc rád, kdybych mu pomáhala vytvářet pracovní listy, které na samotném kroužku využíváme. Navrhl mi, že si můžu vždy vyhradit 2 hodiny v týdnu na práci a tím pádem mi tyto hodiny bude ochotný započítat do samotné praxe a 22 hodin bych tedy měla splnit. 

В ответ на Lucie Mazourová

Re: Praxe v době koronaviru?

от Kateřina Sýkorová -

Ahoj,

ještě v době školy, kdy jsem svůj kroužek pravidelně mívala, byly hodiny, které byly potřeba zastoupit (např. když byl někdo nemocný, vzala jsem jeho kroužek), takže nějakou tu hodinu navíc mám odučenou. Učím sportovky, kde není co extra připravovat, takže ptát se na pomoc, je myslím zbytečné. Každopádně stále doučuji. Teď, když není možno setkat se osobně, zkusila jsem variantu přes Skype a musím říci, že jsem nadšená. Nikdy předtím jsem ho nepoužívala a nyní díky karanténě skoro denně. Je to pro mě mnohem pohodlnější.

В ответ на Anna Vlachová

Re: Praxe v době koronaviru?

от Tereza Stuchlá -

Ahoj Aničko,

s rodiči chlapce, kterého doučuji, jsme se rozhodli i nadále pokračovat a to cestou přes Skype. Je to trošku náročnější, ale zvládáme to docela dobře. Včera jsme měli první hodinu a myslím, že spokojenost byla na obou stranách. Musím souhlasit s Kačkou, že je to asi nejlepší a nejpohodlnější cesta, jak zůstat v kontaktu a zároveň v něm nebýt.

В ответ на Anna Vlachová

Re: Praxe v době koronaviru?

от Lucie Navrátilová -

Zdravím všechny, 

Já jsem měla nabídku na hlídání dětí v domu dětí a mládeže, kde vykonávám praxi. Bohužel pro mě bylo hodně lektorů, co mělo o tuto nabídku zájem, a tak dostali přednost stálí zaměstnanci, což naprosto chápu. Proto mě lektorka (u které vykonávám praxi) zaúkolovala, abych připravila sbírku her se zbraněmi Nerf, které používáme na kroužku. Dále mě poprosila o pomoc s kroužkem, který s ní nevedu, a to historické tance. Mám za úkol vymyslet charlestonovou a swingovou choreografii, jednu z nich pro páry a jednu pro skupinu nezávisle na pohlaví. Tento kroužek je ale pro starší děti (od 12 do 18 let), tak doufám, že to bude možné započítat do praxe. 

Všem držím palce :)

В ответ на Anna Vlachová

Re: Praxe v době koronaviru?

от Barbora Olivová -

Ahoj, 

já bohužel svou praxi, kterou jsem měla mít v družině nemám a pedagog, který mě měl mít na starost, jen poprosil a vytvoření nějakých pracovních listů, které by děti mohly bavit. Vymyslela jsem tak nějaké badatelské pokusy, se kterými mám dobré zkušenosti. Děti se během nich naučí spoustu věcí a dost je to baví.

Jinak hlavně doučuji a připravuji na přijímací zkoušky a to jak osobně, tak přes skype.

В ответ на Anna Vlachová

Re: Praxe v době koronaviru?

от Šárka Králíčková -

Ahoj,

Také se připojuji, praxi jsem měla vykonávat v souboru, kde sama tančím. Zeptala jsem se vedoucí, zda bych nemohla nějak pomoci z domova. Vedoucí byla ráda a hned mi zadala vytvoření choreografií na podzim a zimu. Také jsem dostala na starost kroniku souboru a souborový deník, do kterého se zapisují choreografie z celé sezóny.  Nově jsme spustili online trénink, aby se děti mohly věnovat pohybu i nadále. Musím říct, že zatím se mi tato forma líbí.

В ответ на Anna Vlachová

Re: Praxe v době koronaviru?

от Barbora Cepníková -

Ahoj,

stejně, jako už někteří psali, jsem hned po zahájení nouzového stavu přešla se svou žačkou na online výuku přes Skype. Ze začátku pro mě každá hodina byla velkou výzvou a stále je to pro mě velký boj. Naštěstí si ale na nepřímou výuku postupně obě zvykáme. Nejdřív jsem se snažila, aby hodiny probíhaly stejně jako naživo. Časem jsem ale přišla na to, že se faktu, že výuka probíhá online, dá i využít. Do hodit proto často zapojujeme online cvičení, využili jsme dokonce i psaní smajlíků na Skypu (zkoušely jsme jimi vyjádřit přísloví). Přesto se ale těším, až bude naše doučování probáhat zase normálně.

В ответ на Anna Vlachová

Re: Praxe v době koronaviru?

от Viktorie Němcová -

Ahoj,

 já bohužel svou praxi také nemohu provádět, protože se jedná o venkoví  sportoviště s mnoho dětmi na jednom mítě. Online trénink není možný. Hlavní trenér posílá programy pres email a děti si je plní samostatně. Protože moje sestra je v tomto klubu částečně trénuju ji, ale to je tak všechno. V nedávné době otevřeli sportoviště pro menší skupinky. Hlavní trenér tam tráví celé dopoledne a odpoedne, kde se mu střídají děti. Bohužel se mu tam jednou sešlo 16 dětí naráz. Nešlo moc uhlídat, aby se k sobě moc nepřibližovaly. Nakonec to skončilo tím, že to někdo, zřejmě z kolemjdoucích, nahlásil, že porušují vládní nařízení. Takže je to tam více kontrolováno.

Viky