Děti a veřejnost

Re: Děti a veřejnost

par Karolína Lichterová,
Nombre de réponses : 0

Zdravím,

často se s obdobnými situacemi setkávám, když s dětmi vyrazíme na hřiště, kde jsou i cizí děti s jejich rodiči. Situaci řeším i s "cizím" dítětem, když se k tomu rodič nemá a kolikrát už jsem se setkala i s tím, že za mnou rodič přišel, co si dovoluji vychovávat jeho dítě, přesto, že celou situaci ani neviděl. V takových chvílích se snažím apelovat na jejich empatii a pochopení a hlavně nad takovými situacemi před dětmi nechci mávnout rukou a nechat věci nedořešené, chci jim ukázat, že se dá vše s chladnou hlavou a slušně vysvětlit, pokud se se stejným postojem nesetkám na opačné straně, tak celou situaci následně probírám s dětmi, co bylo špatně a jak by se ony zachovaly nebo jak by se mělo zachovat dítě či jeho rodič. Opravdu mě mrzí, když k dětem tímto způsobem přistupují cizí dospělí nebo se snaží před dětmi shodit mě, místo aby šli vlastním dětem vzorem slušného a správného chování. Když dojde na situaci, že se jedno z "mých" dětí zachová nesprávně, také po něm chci aby situaci pochopilo a "cizímu" dítku se omluvilo, proč je to tedy takový problém v opačném případě.