V čem by se chtěl zlepšit Václav

V čem by se chtěl zlepšit Václav

by Václav Trojan -
Number of replies: 2

1. chtěl bych využít interakce s ostatními na zdokonalení hodnocení studentů ve značně heterogenních skupinách (v jedné posluchárně může sedět čerstvý maturant, zkušený učitel i nastupující ředitel školy). Je to na jedné straně obohacující, na druhé straně jsou znalostmi i přehledem hodně daleko od sebe

2. začal jsem před dvěma lety zkoušet svůj základní předmět v malých skupinách (4-5 osob). Má to svoje nesporné výhody, já nemám špatný pocit z toho, že za mnou někdo přijede z jiného kraje na 15 minut, studenti to oceňují. Úskalím je ovšem hodnocení, chci to během kurzu diskutovat a hledat řešení

 

In reply to Václav Trojan

Re: V čem by se chtěl zlepšit Václav

by Veronika Laufková -

Milý Václave,

velice děkujeme, že se zamýšlíte na takto podstatnými otázkami. Heterogennost skupin i hodnocení "kolokvií" budeme určitě diskutovat a věřím, že i účastníci kurzu přispějí svými zkušenostmi a náměty.

Mně se osvědčilo mluvit se studenty i o jejich výstupech. A stává se mi, že mám třeba dva typu úkolů (např. podle oborů studentů, někteří mají zapsaný předmět jako volitelný). Studentům toto vyhovuje - je jim to ušito na míru a přijde jim to smysluplné i spravedlivé.

Více na dalších kurzech, těšíme se na další setkávání.

Veronika

In reply to Václav Trojan

Re: V čem by se chtěl zlepšit Václav

by Martin Rusek -

Zdravím Vás, Václave,

druhý bod, který uvádíte, mě také velice zajímá. Když takto studenty hodnotím, podkladem je nejprve test, pak skupinový rozhovor. Doptávám se na jednotlivé nesplněné části v testu a jdeme víc do hloubky. S čím ale zápolím je soutěživost některých studentů, kteří si zastiňováním ostatních snaží vylepšit reputaci.

Co se týče postoje studentů, bývají spíše překvapeni, protože tohle neznají. Nerad bych proto, aby hodnocení bylo rozostřené taky touhle proměnnou.

Těším se, jestli to probereme.

Mějte se hezky.

Martin