Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí, které přicházejí do 1. třídy se znalostí čtení?

Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí, které přicházejí do 1. třídy se znalostí čtení?

autor Lenka Zemanová -
Počet odpovědí: 6

Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí, které přicházejí do 1. třídy se znalostí čtení?

V odpovědi na Lenka Zemanová

Re: Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí, které přicházejí do 1. třídy se znalostí čtení?

autor Filip Kachnič -

Ak to nie je nová téma, tak by som otázku doplnil o cieľ. Ako najlepšie, najefektívnejšie, najkvalitnejšie rozvíjať gramotnosť. 

V odpovědi na Filip Kachnič

Re: Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí, které přicházejí do 1. třídy se znalostí čtení?

autor Linda Honskusová -

A jak by jsi chtěl určit, co to je najlepšie, najefektívnejšie, najkvalitnejšie? Podle toho, kolik přečtou znaků za minutu, nebo správnost? Atd... :)

V odpovědi na Lenka Zemanová

Re: Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí, které přicházejí do 1. třídy se znalostí čtení?

autor Jana Kovářová -

Jde pouze o rozvíjení čtenářské gramotnosti takových dětí, nebo jde o to, jak s nimi pracovat v rámci třídy, kde zbytek dětí číst neumí? Nebo jde ve výzkumu o obé? (Z otázky mi to není zcela zřejmé.)

V odpovědi na Lenka Zemanová

Re: Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí, které přicházejí do 1. třídy se znalostí čtení?

autor Karel Starý -

Nabízím tuto alternatrivní fomulaci ke zvážení:

Jaké jsou možnosti rozvoje čtenářské gramotnosti u žáků, kteří v době zahájení školní docházky již zvládají techniku čtení?

V odpovědi na Lenka Zemanová

Re: Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí, které přicházejí do 1. třídy se znalostí čtení?

autor Nikola Adelaida Řandová -

Jak správně chápat slovo rozvíjet? Z 1. formulace VO mi to iniciuje spíše význam jak se vypořádat s pokračováním ve výuce čtení, kdežto ve 2. formulaci od Dr. Starého to chápu jako rozvíjení nad rámec toho, co se učí běžní žáci a dále zvyšovat náskok ve čtení.

V odpovědi na Nikola Adelaida Řandová

Re: Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí, které přicházejí do 1. třídy se znalostí čtení?

autor Hana Splavcová -

Ta upravená otázka se mi líbí. Vidím v ní potenciál právě toho, aby žáci, kteří už čtou neustrnuli.