10. hodina: týden od 20. do 26. 4. 2020 (téma týdne: "poslech" + "sluchový trénink" a "mluvení" + "logopedický trénink)
Section outline
-
-
V pondělí 20. 4. 2020 (v čase 9.00-cca 10.00) se uskutečnilo třetí neformální nepovinné setkání v ZOOMu.
Diskutovali jsme o všem, co jsme probírali v předchozích týdnech, a o tom, co nás čeká dál (v tomto předmětu a i obecně v ÚJKN, FF a UK) v současné situaci. Probrat exkurzi do IC Zahrada a ZŠ Zahrádka jsme bohužel nestihli, ale máme na to ještě několik týdnů semestru, zej. týdny, kdy se budeme zabývat AAK.
Setkání jsme se opět zúčastnily skoro všechny a bylo to - podle mě - příjemné a přínosné. Příště (27. 4. 2020) se sejdeme na delší dobu, cca na 1,75 hodiny.
-
Cíle tohoto týdne: Chtěla bych:
(a) abyste si uvědomili, že existuje mnoho způsobů, jak trénovat sluchovou percepci (a dále porozumění mluvené řeči) a zvukovou produkci (a dále produkci mluvené řeči a interakci v mluvené řeči),
(b) uměli si aspoň trochu představit, jak se "to", co je popsáno v bodě (a), může dělat (u dětí/lidí slyšících i neslyšících/nedoslýchavých/ohluchlých),
(c) uměli si zasadit jednotlivé "postupy" do širšího kontextu, včetně "metod" a "přístupů", kterými jsme se zabývali v předmětu Komunikační přístupy ve vzdělávání neslyšících.
Jak to uděláte? Doporučuji tento postup:
1. Postupně si projít všechny odkazy, které jsou v Moodlu na tento týden (odkazy jsou seřazeny s jistou logikou).
2. Napsat/nakreslit/jinak zaznamenat, s jakou logikou byly seřazeny odkazy v Moodlu na tento týden + doplnit vlastní zasazení do kontextu "komunikace a rozvoje neslyšících". Toto vložit do "diskusního fóra".
-
Zadejte si to vyhledávače tyto nebo podobné výrazy:
- "Audio Verbal Therapy"
- "Cochlear Implant Speech Therapy"
- "Deaf Speech Therapy"
Dále podobné informace vyhledávejte na webech výrobců a prodejců sluchadel, implantátů a dalších "sluchových protetických pomůcek".
-