Plurality

Plurality

autor Magdalena Táborská -
Počet odpovědí: 0

  1. Malá sociální skupina - rodina

  • S touto sociální skupinou mě spojuje historie, podobný systém hodnot a norem, každodenní interakce se členy této sociální skupiny a důvěrný kontakt.

  • Jelikož členové rodiny jsou pro mě ti nejbližší, mohu se na ně vždy spolehnout. Důležitý je pro mě také pocit sounáležitosti a bezpečí.


  1. Sociální kategorie - studenti VŠ

  • To, že jsem členkou tohoto seskupení se pozná tím, že mám status studenta. S tímto seskupením  mě spojuje také podobný věk a cíl (získání vzdělání/titulu).

  • To, že jsem součástí této sociální kategorie, pro mě znamená možnost využívání studentských slev, snadnější způsob vytváření kontaktů a přátelství, navázání mezioborových vztahů, možnost účastnit se studentských akcí.


  1. Dav - lidé čekající na tramvaj

  • S davem lidí čekajících na tramvaj mě spojuje místo/prostor - tramvajová zastávka, čas a cíl - příjezd tramvaje. Po příjezdu tramvaje tento dav zaniká.

  • Členství v tomto seskupení na mě nemá žádný dopad. Například v situaci, že by tramvaj měla zpoždění, či by nepřijela vůbec znamenalo by to, že bychom všichni byli otrávení/naštvaní. 


  1. Jiný agregát - masa (posluchači rozhlasu)

  • S dalšími posluchači posloucháme rozhlas v jednom čase a v různých prostorech. S lidmi v tomto agregátu nemám žádný kontakt. Spojuje nás společný zájem o vysílané téma/hudbu.

  • Z rozhlasu se mohu dozvědět nové informace. V případě, že bych narazila na dalšího posluchače mohla bych si s ním popovídat na téma, které bylo zmíněno v rozhlase.