Plurality

Plurality

от Veronika Mašatová -
Количество ответов: 0

Malá sociální skupina = malá skupina lidí, která má podobné hodnoty, normy a zájmy, lidé se mezi sebou dobře znají, mají blízké vztahy a pravidelně mezi sebou interagují

  • Rodina, přátelé, studentské spolky, hasiči
  • Být součástí těchto skupin je pro mě důležité, protože vím, že se na ty lidi můžu kdykoli s čímkoli obrátit a že v nich mám oporu. Obohacují mi život ať už o kvalitně příjemně strávený čas, zkušenosti, zážitky, příležitosti nebo informace. Ve společných zájmech se navzájem rozvíjíme a podporujeme.  Krom své vlastní rodiny považuji i své kamarády za druhou rodinu, ve které rosteme společně a navzájem se ovlivňujeme. 


Sociální kategorie = uskupení lidí, kteří mají nějaký společný znak 

  • Student VŠ, komunity na sociálních sítích 
  • V těchto skupinách sdílím s lidmi společné hodnoty, podobný životní styl, jako student sdílím s ostatními studenty společnou fázi života a s tím i spojené problémy, takže se například můžu s někým poradit. Díky tomu se můžeme navzájem motivovat a podporovat. Na VŠ jsem si také našla mnoho přítel, kteří mě posouvají v životě. Na sociálních sítích jsou to zase určité komunity lidí, kteří mě inspirují ve spoustě věcech. 

Dav = přechodné shromáždění lidí na jednom místě ve stejný čas se stejným cílem 

  • Kino, fotbal, městské akce 
    • Na různých akcích si nejvíce užívám právě atmosféru davu, například fandit určitému týmu na sportovním utkání nebo zpívat na koncertě. I když dané lidi neznám cítím s nimi pocit sounáležitosti a prožívat s nimi podobné emoce. 

Agregát = náhodné seskupení lidí na jednom místě, dočasné, bez sociálních vazeb  

  • MHD 
  • Být součástí agregátu na mě nemá moc velký vliv, protože s těmi lidmi sdílím pouze určitý prostor. Pozitivní dopad na mě například, když se na sebe s někým usmějeme nebo si pomůžeme a zlepší mi to den a naopak negativní, když je MHD přeplněné nebo se ke někdo chová způsobem, který mi není příjemný.