Národmí zpráva TALIS 2018 - Spokojenost učitelů v zaměstnání

Národmí zpráva TALIS 2018 - Spokojenost učitelů v zaměstnání

autor Michaela Kaštánková Pecháčová -
Počet odpovědí: 1

Zaujalo mě šetření spokojenosti učitelů ve své profesi. Zpráva dokazuje, že 90 % českých učitelů je celkově spokojeno. To je velmi pozitivní, kdo je spokojen, práci dělá rád, Pouze 7 % lituje rozhodnutí, stát se učitelem. Ale otázkou, nad kterou učitelé z 27 % přemýslí je, zda by to bylo lepší, pokud by zvolili jiné povolání, kdyby měli možnost? A výsledek je, že asi tři čtvrtiny učitelů, že by volili stejně. Já osobně jsem chtěla být vždy učitelkou a jsem na to pyšná, Práce mě naplňuje. U českých učitelů převažují výhody nad nevýhodami. Myslím, že některým učitelům chybí porovnání například s jiný, povoláním. Tím by zjistili, že toto povolání má smysl a je krásné, i přes některé negativní přínosy (chování žáků, stres, administrativa, atd.) Ale je nutné si uvědomit, že každé povolání si nese své klady, ale také zápory.

V odpovědi na Michaela Kaštánková Pecháčová

Re: Národmí zpráva TALIS 2018 - Spokojenost učitelů v zaměstnání

autor Michaela Macal -
Koukám že jsme si vybrali stejné téma a i názorem jsme si velmi podobné. Je pravdou že ja jsem si vyzkoušela i jiné práce a uz bych neměnila. Je fajn pracovat s dorůstající mládeží člověk si pak připadá že nestarne a vidí že práce má smysl. Neustále nás posouvá někam dál.