Homeopatie

Homeopatie

autor Zuzana Škodová -
Počet odpovědí: 0

Milé kolegyně, protože jsem praktikující homeopat asi 25 let, tak přidávám jen na doplnění pár informací, rozhodně to není kritika, jen možná zvýraznění některých faktů, všechny tři prezentace se mi líbily, nejvíce ta třetí, která zmínila Organon, jako základní dílo homeopatie.

- Materia medica samozřejmě není Magica
- v homeopatických lécích není malé množství základní látky, ale od ředění D12 fyzikálně žádné podle Avogadrova čísla a to je hlavní argument odpůrců homeopatie
- základními knihami je nejen Materia Medica, ale také Repertorium, což je seznam všech možných symptomů, utříděných podle orgánů nebo modalit
- základem výroby léků je nejen ředění, ale hlavně potenciace ( tedy protřepávání)
- nikdo nezmínil v historii Velkou Británii, kde je skutečně homeopatie zakotvena historicky od počátku
- homeopatie se dělí na symptomatickou a klasickou = konstituční, základem je vždy podání jednoho léku v jednom čase, podávání více různých léků je základem francouzské školy, spíše lyonské, vázané pouze na firmu Boiron
- Osccilococcin je tzv.polykompozitum, nikoliv jen lék z živočišné říše
- v minulosti existovala a dále existuje Česká lékařská homeopatická společnost, která v době, kdy jsem byla asi 5 let předsedkyní, měla kolem 1000 registrovaných členů včetně nelékařů ( kolem roku 2000)  a byla dokonce přijata do České lékařské společnosti JEP, posléze byla vyloučena pro nevědeckost díky spolku Sisyfos