Myslí si, že je lepší než ostatní

Myslí si, že je lepší než ostatní

von Gabriela Rosenthalerová -
Number of replies: 1

Ahoj všichni! :)

Již 8 let se věnuji sportovní cheerleading, z toho 4 roky trénuji. Pro ty z vás, kteří nevědí, co to je, je to něco na způsob roztleskávaček, s tím, že my děláme pouze ty zvedačky a akrobacii. :D Mám v týmu holčičku, která je sice opravdu nadaná a snaživá, ale za to není týmovým hráčem, což je v našem sportu opravdu moc důležité. Je potřeba, aby spolu holky držely a věřily si. Několikrát se mi stalo, že když jim něco ve skupince nešlo, holčička to v podstatě bez přemýšlení hodila na ně, často se povyšovala a říkala, co dělají špatně, i přestože na jejich pozici nikdy nebyla. Musím říct, že holky s ní měly neuvěřitelnou trpělivost, ale nakonec to došlo do bodu, kdy už i nás trenéry opravovala a nebyli jsme ji dost dobří. Začala poslouchat jen trenéry vyšších kategorii. Začalo to tedy hlavně ve chvíli, kdy se její nejlepší kamarádka dostala do lepší skupiny a ona zůstala u nás v nižší.

Moc nevím, co si s ní počít. V našem týmu klademe důraz na soudržnost a dobrou atmosféru, ale tohle ji opravdu narušuje. Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Předem moc děkuji!:)

 

In reply to Gabriela Rosenthalerová

Re: Myslí si, že je lepší než ostatní

von Nikola Marešová -
Ahojky!
Já už od 4 let tančím balet (poslední čtyři roky vypomáhám jako asistentka učitele) a párkrát jsem si to zažila na vlastní kůži. Ale především jsem to sledovala u mladších. Jednou se k nám do souboru dostala holčička z jiné školy, protože tam neměla dostatek péče, když to tak řeknu. A ona byla tak trochu hodně nafoukaná a myslela si, že je něco extra. Přitom v její skupině byly i talentovanější holčičky než byla ona. U nás se občas také provádějí složitější sestavy, na které je potřeba důvěra a podpora ostatních, takže ti rozumím. Abych nezabíhala do detailu, později se vše ukázalo na přijímačkách na státní pražskou konzervatoř. Tři holčičky od nás se tam dostaly a ona ne. Myslím, že nakonec šla na soukromou, ale musím podotknout že i tím, jak mluvila o nás, si to ta malá potvůrka zasloužila.
Upřímně sama nevím, jak na tyto nadřazené typy. Jediné, co pořádně zabírá je, když si natlučou. Ale ve tvém případě moc nevím jak.
Tak aspoň víš, že to není jenom u vás.
Nikola Marešová