Sebevědomí

Sebevědomí

by Tereza Husáková -
Number of replies: 1

Dobrý den, trénuji atletický kroužek a objevují se mi tam děti, které se často podceňují. Říkají, že některé ty věci nezvládnou, že je to těžké, že to neumí... Snažím se je vždy přesvědčit, že to zvládnout, snažím se s jim často zvednout sebevědomí. Naopak, pak se mi tam ale objevují děti, které mají sebevědomí až velké a díky těmto, pak děti s menším sebevědomím se ještě více podceňují. Nemáte nějaký nápad, jak to vybalancovat a horším sebevědomí dodat?
Děkuji a s přáním hezkého dne
Tereza H.

In reply to Tereza Husáková

Re: Sebevědomí

by Barbora Nováková -
Ahoj Teri , také se mi to často stává. Děti vidí, že je některý z jejich vrstevníku mnohem lepší, zdatnější , rychlejší atd. a když jemu se nedaří stejně dobře tak se zablokuje. Já se většinou na tréninku basketbalu snažím dát každému dítěti individuální výzvu. Když mám skupinu dětí, kteří jsou méně zdatnější a opravdu nějaká cvičení nezvládají , tak se snažím jím dát snažší zadání než těm ostatním. Děti vůbec nemusí poznat jestli jsou v horší nebo lepší skupině proste je rozdělíme na dvě skupiny a ony vůbec nevnímají, jestli jsou horší nebo lepší. Docela mi to funguje a děti pak postupně získávají větší sebevědomí i chuť do tréninku. Barbora N