Wim Hofova metoda

Re: Wim Hofova metoda

autor Barbora Kornhauserová -
Počet odpovědí: 0
Typ meditácie podľa Wim Hofa by som neradila medzi náboženstvo, skôr by som ju zaradila do nového smeru, ktorý bol odvodený z budhistického učenia Zen a je to Mindfulness. Podstatou Mindfulness tak ako aj tejto meditácie je privedenie pozornosti človeka do tohto momentu, tu a teraz bez súdenia situácie. No aj tu môžme vidieť vplyv budhistického náboženstva. Snažiť sa nesúdiť či je niečo zlé alebo dobré (Yin a Yang) proste to iba je. Meditácia sa sústredí viac na dych, okysličenie organizmu a byť v prítomnom okamihu. Dych je súčasťou každého človeka a je pre život nevyhnutný, preto Mindfulness a s ním spojené meditácie začínajú s dychom ako prvotným prvkom, ktorého sa je ľahko chytiť a prehlbuje naše ukotvenie v tomto okamihu. Podstatou je uvedomenie si vlastného dychu a to ako plynie našim telom. Ak naša myseľ počas meditácie náhodou “unikne” a nesústredí sa na dych, je dobré sledovať kam plynie a prečo nie je s nami tu a teraz, tomu sa hovorí skutočný Mindfulness alebo aj Všímavosť (ako sa prekladá). Ešte bližšie by som túto meditáciu zaradila do istého typu meditácie, ktorý sa nazýva Bodyscan. Meditácia Wim Hofa sa snaží preniesť energiu získanú z dychu do celého tela a video nás sprevádza prenesením sústredenia do rôznych končatín tela. Rovnako aj Bodyscan sústredí myseľ nie len na dych ale aj telo a všíma si, ako sa naše telo má a dodáva mu energiu. Je to istým spôsobom prepojenie tela a mysle, tak ako aj meditácia Wim Hofa.
Čím ďalej tým viac je Mindfulness šírený svetom a ľudia, ktorí sa o tento smer zaujímajú sú väčšinou ľudia, ktorí veria v samých seba skôr ako vo vyššie sily a chcú sa rozvíjať vo vlastnom bytí. Predsa len, mozog je tiež sval, ktorý je treba trénovať a posilňovať.