Online družina ano nebo ne? Jak to máte vy?

Online družina ano nebo ne? Jak to máte vy?

par Jana Laštovičková,
Nombre de réponses : 6

Vedete v této době online družinu? Jak to děláte? Vidíte v tom smysl nebo nutné zlo?

En réponse à Jana Laštovičková

Re: Online družina ano nebo ne? Jak to máte vy?

par Markéta Rohelová,
Ahoj Jano,
podle mě to má svá pro a proti. U nás se toto také řešilo. Pozitivní je, že děti neztratí s vychovatelem kontakt a především takto malé děti jsou strašně rády, když vás mohou vidět a popovídat si s vámi. Já jsem to u nás chtěla nastavit tak, že bychom měli dané dvě hodiny týdně, kdy se jakékoliv dítě může s námi vychovatelkami připojit a popovídat si s námi. Ukázat nám svá zvířátka, zahrát si společně nějakou hru, nebo si ukázat, co doma vyrábějí. Nakonec jsem dostala možnost děti doučovat angličtinu, takže se s nimi vidím tímto způsobem a vždycky jim dám třeba 15 minut po hodině, kdy si můžeme povídat. Často zůstává dost dětí Je vidět, že této možnosti rády využijí a popovídají si s někým jiným, než s rodiči. Také naše paní učitelky mají jednou týdně takovou to "nevyučující hodinu", kdy se děti mohou přihlásit dobrovolně a jen si s ní povídat. Co vím, tak toho děti dosti využívají.

Proto si myslím, že to není špatný nápad, ale určitě ne na denní bázi, či je k tomu nutit.

S pozdravem
Markéta
En réponse à Jana Laštovičková

Re: Online družina ano nebo ne? Jak to máte vy?

par Olga Provazníková,
Dobrý den,
tak o tom jsem vůbec nepřemýšlela, ani jsem to doteď neslyšela, že by to někdo takto měl.
Asi na dobrovolné bázi ano, ale určitě bych k tomu děti (potažmo rodiče) nenutila.
Naštěstí já mám ve družině druháčky, takže už tři dny se scházíme prezenčně a moc si to užíváme!
En réponse à Jana Laštovičková

Re: Online družina ano nebo ne? Jak to máte vy?

par Zuzana Tkadlecová,
Dobrý den Jano,
v první a druhé vlně jsme měli vždy online družinu. Musím se přiznat, že mi to zpočátku přišlo zbytečné a zvláštní, ale teď už v tom smysl vidím. Nevěděla jsem jaké zvolit aktivity, ale nakonec se ukázalo, že mají děti spíše o kontakt se spolužáky a vychovateli a tolik nezáleží na aktivitě. Většinou jsme si dávali různé hádanky, povídali si, přes sdílenou tabuli jsme kreslili obrázky a ostatní hádali co je to za obrázek, četli si pohádky, pouštěli si hudbu, zpívali, hráli online kvízy, vyráběli. Překvapilo mě jaký měla online družina úspěch u dětí i rodičů. Myslím, že děti ocenili, že kromě povinné online vyuky můžou mít na zoomu i zábavu.

Hezký večer,
Zuzana
En réponse à Jana Laštovičková

Re: Online družina ano nebo ne? Jak to máte vy?

par Nikola Mohilová,
Dobrý den, Jano,

nemám s tím žádné zkušenosti ale myslím si, že by to pro děti mohla být přínosná věc.
Bylo by to takové online setkání celé třídy. Je spoustu her na internetu, které se dají hrát. Například i nějaké deskové hry. Děti by se u toho zabavily, viděli by spolužáky, popovídaly by si a měly by nějaký kontakt se světem. Zároveň by o nich věděla i paní učitelka ve družině, která v době pandemie také nemá práci.
Za mě určitě užitečná a přínosná věc. Ovšem pouze na nepovinné bázi.

S pozdravem
Nikola
En réponse à Jana Laštovičková

Re: Online družina ano nebo ne? Jak to máte vy?

par Anna Fialová,
Dobrý den,

k tomuto tématu nemám bohužel žádný podnětný doplněk. Ráda bych ale uvedla, že jste mne velmi inspirovaly a teď v dotaznících ze škol svých dětí všude uvádím, že by v případných dalších vlnách distančního vzdělávání mohli zvážit zavedení online družiny :). Protože dle Vašeho popisu to zní dobře.

Anna Fialová
En réponse à Jana Laštovičková

Re: Online družina ano nebo ne? Jak to máte vy?

par Jana Šonková,
Ahoj Jano.
Myslím si, že to má svá pro i proti. Nutná je socializace dětí, děti své spolužáky potřebují a je dobře, že se mohou vidět a promluvit si alespoň online, ale to mohou i o vyučování, nebo po něm. Druhá strana, která se mi nezamlouvá, je nadbytečné koukání do monitoru. Děti toho za celý den mají až nad hlavu. Další sezení, či koukání se na monitor bych já svým dětem nedovolila. Není nad čerství vzduch, či kreativní tvoření dle vlastních představ. Online družina mi přijde dobrá, jako nepovinná aktivita pro děti, které se neúčastní online výuky a učí se doma s rodiči, protože se u počítače nedokáží dlouho soustředit. Potom je super, že mají tu možnost se sejít s kamarády například při online družině.
Jana Šonková