Meditace a zpívání mantry

Meditace a zpívání mantry

par Michaela Horná,
Nombre de réponses : 1

Dobrý den, pro tento úkol jsem si zvolila spojení dvou forem meditace podle níže uvedeného odkazu. Na některých hodinách jógy jsem se setkala s krátkým úvodem do meditace pro začátečníky nebo zpěvem, nyní jsem se chtěla zkusit do meditace více ponořit a hlavně zjistit, co/jak zvládnu. 

https://vraznezen.org/jak-zacit-s-meditaci/

En réponse à Michaela Horná

Re: Meditace a zpívání mantry

par Žaneta Horská,
Přemýšlíme-li nad pojmy meditace a matra, pravděpodobně se většině z nás téměř automaticky vybaví budhismus. Obecně však můžeme jakkoukoli náboženskou praktiku považovat za meditaci; rozjímání o bohu a modlitbu za západo-křesťanskou obdobu matry, přítomné v mnoha náboženských tradicích (judaismum, křesťanství, islám, ...). Zatímco matra ve východních náboženstvím (hindiusmus, budhismus) je
spíše opakování hesla (nebo jen slova) za cílem navození jistého energetického stavu (uklidnění, zbavení se negativních myšlenek), v západním světě se věřící modlí, aby společně uctíváli boha nebo soukromě prosí o ochranu, odpuštění. I v křesťanské tradici se však můžeme setkat s opakováním jakéhosi motta a to v podobě Ježíšovy modlitby.