Moje silné a slabé stránky v tlumočení

Moje silné a slabé stránky v tlumočení

autor Nikola Povolná -
Počet odpovědí: 0
  • Mou silnou stránkou je poctivost. Jsem dochvilná a nejlépe ještě 10 minut před začátkem akce přešlapuji na sjednaném místě.
  • Pokud mám přípravu, opravdu zodpovědně se připravím, aby mě nic nepřekvapilo.
  • Parťák se na mě může ve všem spolehnout, jsem týmový hráč.
  • Jsem asertivní, všechno se snažím řešit s klidem a s ohledem na všechny okolo.
  • Umím dobře odezírat.  
  • Mám paměť na jména a obličeje. Často vím něco o někom a ten člověk ani neví, že existuji 😊

 

  • Nervozita je mé největší mínus. Jsem nervózní skoro pořád a při všem.
  • Nemám ráda změny, a tak změna v programu či odběhnutí od tématu je pro mě zatím problém.
  • Mám problém s formulací vět a v rychlosti je to pro mě ještě mnohem horší.
  • Nezvládám práci pod tlakem.
  • Číslovky v ČZJ. Učila jsem se je několikrát a stejně jsem zmatená, když slyším číslo.
  • Nemám moc všeobecný přehled. Mám pár témat, ve kterých se vyznám, ale lingvistika ani politika to tedy asi nikdy nebude.
  • Dokáži se velmi rychle empaticky propojit s ostatními. To je někdy výhoda, někdy ale i problém.

 

Hanka: Obrovský obdiv za tlumočení fonetiky a fonologie. Bylo vidět, že ví, co tlumočí i když to nebylo vůbec lehké. Často, když jsem nerozuměla výkladu, koukala jsem na Hanku a od té jsem to pochopila.  Její projev je klidný, plynulý a srozumitelný.

Eliška: Elišky projev se mi líbí. Má výraznou mimiku a artikulaci, a tak je její projev jasný a srozumitelný. Eliška je i má dobrá kamarádka, a tak vím, že se jí mohu svěřit se svým problémem, ať se jedná o cokoliv. Líbí se mi, že má několik koníčků, které ji baví a jde si za nimi. Myslím si, že bude určitě úspěšná. Její drive a to, že se nebojí jít do něčeho nového, co jí posune dál, jí závidím 😊

Katka Holubová: Káťa umí všechno. Opravdu, mám dojem, že ať se zeptám na cokoliv je schopná a moc ráda mi pomůže. Je to takový cenný kontakt. Líbí se mi její projev. Rozumím jí a kdyby ne, je ochotná mi to klidně 100x zopakovat. Jak sama napsala, je flegmatická, ale i přesto toho zvládá tolik a pořád se usmívá. Všechno má skvěle na háku.

Katka Jakubová: Moc se neznáme, ale vím, že je velmi aktivní.  Myslím si, že skvěle zvládá organizační věci. Je spolehlivá a když může, tak pomůže.

Eva: S Evou se také moc neznám. Vím, že je aktivní. Obdivuji její herecké dovednosti. Líbí se mi její mluvený projev. Mluví srozumitelně a nahlas. Když mluví, ale i znakuje, přijde mi sebejistá, a to jí závidím.

Radka Stará: Neměly jsme spolu možnost osobního setkání, ale i přes kameru cítím velmi sympatickou a milou osobu. Obdivuji mluvený i znakovaný projev v ČZJ. Mluvený projev je krásně uhlazený, není nudný. U znakovaného projevu je to velmi příjemná podívaná. Projev je plynulý a srozumitelný.